Ordu
DOLAR12.6933
EURO14.3615
ALTIN733.07
O.Rüştü BAŞ

O.Rüştü BAŞ

Mail: [email protected]

Memleket işi Gönül işi

Cumhur İttifakının seçim sloganı “Memleket İşi Gönül İşi” sadece bilbordlarda değil her yerde... Bir iki yerde de, “Belediye İşi, Gönül İşi” pankartı asılmış... Tabii ağırlıklı olan “memleket” vurgusuydu.

Bunu bir tarafa yazın...

Millet İttifakı (iki partinin ittifakı ise de) , Cumhur ittifakı cenahından bakanlara göre, ittifakın içinde -yenilir yutulur değil- her renk vardı.

Millet İttifakının seçim sloganı -işaret fişeği gibi- “Martın sonu bahar”!

Tuttu mu tuttu!

Bunu da bir tarafa yazın...

***

Cumhur İttifakı BBB Adayı Dr. Mehmet Hilmi Güler’i tanıyorsunuz; sakin ve içten tavırlarıyla aramızda... Gittiği her yerde seçmenlerine “Hizmet işi gönül işi” diyor.. Dili, söylemi ayrıştırıcı değil, kucaklayıcı

Aynı yaklaşımı, içtenliği Millet İttifakı BBB Adayı Dr. Mustafa Adıgüzel’de; Saadet Partisi BBB Adayı İdris Naim Şahin’de; TKP BBB Adayı Volkan Atılgan’da, DSP BBB Adayı Aydın Ergün’de, DP BBB Adayı Ercan Gündüz’de, BTP BBB Adayı Fahri Özgen ve Vatan Partisi BBB Adayı Kemal Sümbül’de görüyorsunuz.

Demek ki, Ordu’da kimse savaşa gitmiyor, 31 Mart günü en yakın sandığa gidip mahallenin muhtar ve azalarını, ilçe belediye başkan ve meclisi üyelerini, bir de İlin tamamının dertleriyle dertlenecek olan büyükşehir belediye başkanını seçecek...

***

Sizin ne gördüğünüz de önemli. Saygı duyuyorum. Gördüğüm manzara-i umumiye hakkında konuşmak gerekirse, yüzde 99,9 görünürlüğü olan tek aday Dr. Mehmet Hilmi Güler! Yarışı en önünde bitirip ipi göğüsleyeceğine o kadar emin ki...  İnsanın, neden koşup yorulduğunu sorası geliyor!

Arkadan gelenlere bakıyorum, öne geçip ipi göğüslemek yerine birbirlerinin ayağına çelme takmakla meşguller. Bunu da söylemek zorundayım.

Hani bu seçim, iktidar olanaklarını fit ursuzca kullananlara “ders” niteliğinde olacaktı?

***

Dostlar, seçim heyecanı demeyin... Muhalefet olacak olanların muhalefeti aşağıda birbirini yemek üzerine kurulunca, yukarıdakiler hem çalar, hem oynar.

***

Tamam, memleket işi gönül işi... Biraz da para işi... Muhaliflerin beklentileri bu bahar da gerçekleşmezse, gelecek bahara kim öle, kim kala!

***

Sahi, 5 yılda 7 defa sandığa gidip oy mu kullandık!

Kaç kişi attığı oyun sahibi?

31 Mart Yerel seçimlerine bir de böyle bakılmasında umulmaz yararlar var.

***

Seçime katılan partilerin, seçmenlere sunduğu programın tamamını görmüşlüğüm yok.

O nedenle, ayrı ayrı değerlendirme şansım olmayacak..

Her birinin sunduğu seçim manifestosunun “hizmet”- “daha iyi hizmet” aşkı olduğunda hiç şüphe yok.

***

31 Mart günü kullanacağım oyun rengini daha önce açıklamıştım. Ayrıca, “Sarı kart” göstermek bizim işimiz değil!

Bizim -ya da gazetecinin- seçimlerin kazasız belasız geçmesinden başka ne dileği olabilir ki...

Açık açık yazdık. Söylemde değil eylemde doğa dostu,  çevreye duyarlı, kurdu kuşu seven; onların da bizim kadar yaşama hakkı olduğunu savunan her aday benim başım üzre!

Yalnız, bir adaya oy vereceğimin de bilincindeyim.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar