Ordu
DOLAR13.7186
EURO15.5393
ALTIN786.53
Onur OKUTAN

Onur OKUTAN

Mail: [email protected]

Mesudiye mesut olacak mı?

Mart 2019 Yerel Seçimlerine 4 aydan kısa bir süre kaldı aday adayları çalışmalarını hızlandırdı. Mesudiye için kritik gün cumartesi (15 Aralık) Ak Parti'nin adayı belirlendiği gün Mesudiye Belediye Başkan Adayları kıyasıya bir yarışın içinde olacaklar,  Ak Partiden güçlü adaylar öne çıkıyor mevcut belediye başkanı İsa Gül ve Projelerini açıklayarak Mesudiye kamuoyunun takdirini kazanan Nihat Dursun Ersin diğer aday adaylarının bir adım önünde, eski ilçe başkanı Cengiz Koçyiğit, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hilmi Güler'e yakınlığı ile bilinen Salih Yaman, Ordu büyükşehir meclis üyesi Aydın Gündoğdu, Mesudiye ve Ordu STK'larının yakından tanıdığı Sebahattin Kaya, Mesudiyeli iş adamı Muammer Özer de diğer aday adayları. Açıklanacak adayın Mesudiye ilçemize hayırlı olmasını dilerim.

CHP'nin adayı açıklandı emekli öğretmen Mesudiyenin sevdiği bir isim Yavuz Ekşi Mesudiye Belediye Başkan Adayı olarak açıklandı 30 yıl gibi uzun bir süre CHP iktidarında olan Mesudiye tekrar CHP'nin olabilecek mi 1 Nisan sabahı göreceğiz.

MHP'de şimdilik iki aday adayı mevcut bir tanesi Mesudiyenin ilk bayan Belediye Başkan aday adayı olarak dikkat çekiyor, Murat Şahin ve Aynur Tırnova bu iki adaydan kim aday olur bilinmez ama herkesin bildiği bir gerçek var MHP'nin güçlü ismi Hasan Açıkgöz'ün bu yarışın içinde olmaması şaşırtıcı.

Diğer siyasi partilerde bir hareketlilik söz konusu değil fakat İYİ Parti'nin güçlü bir aday ile seçime girmesi bekleniyor, Mevcut ilçe başkanı Hamit Genç bir diğer isim ise eski merkez mahallesi muhtarı Muharrem Sarıgül.

Mesudiye nüfusunun yüzde 70lik bir kısmını oluşturan İstanbul gibi büyük bir metropol şehrinde de Mesudiyeli adaylar ön plana çıkıyor. Çekmeköy CHP Belediye Başkan Adayı Mesudiyeli Seyfettin Yıldırım'ın aday olması kesin gözü ile bakılıyor, yine Adalar Ak Parti Belediye Başkan Adayı Mesudiyeli Özlem Öztekin Vural'da Adalar Belediye Başkan Adayı olarak dikkat çekiyor.  Ak Parti Kâğıthane Belediye Başkan Aday Adayı Temel Başalan, CHP Ümraniye Belediye Başkan Aday Adayı Aysun Şengül, CHP Ataşehir Belediye Başkan Aday Adayı Aysemin Gülmez Karataş'da Mesudiyeli adaylar olarak yarışın içinde olan isimler,

Dikkat çeken bir diğer unsur ise Mesudiyeli bayan adayların çok olması, Mesudiyeli bayanların siyasete aktif olması Mesudiyelileri ayrı bir gururlandırmakta.

Mesudiye Belediye başkanı seçilecek kişinin seçim sonrası parti rozetini çıkartarak Mesudiyenin hiç bir mahallesini ayırmadan aynı ölçüde hizmet yapması tek temennimiz.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar