VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9331
EURO18.4099
ALTIN1039.3
Hüseyin Ağaoğlu

Hüseyin Ağaoğlu

Mail: [email protected]

reader

Münir Özkul’dan geriye kalan...

Geçmişin izlerini geleceğin izlediği her zaman için birliği beraberliği, sevgiyi, saygıyı, şefkati, şakayı, şamatayı, o kılıktan kılığa girdiği özündeki kahramanı sevdirdiği ve yıllar da geçse defalarca kendini seyrettiren bazen kardeş, bazen baba, bazen başa gelen sevda, bazen başta tatlı bir bela, bazen hasret, bazen, özlem, bazen kader, bazen keder, bazen gözde bir damla yaş, bazen neşeli bir arkadaş, bazen bir gülüş, bazen bir düş, bazen heyecanlı bir bekleyiş, bazen bir heves, bazen hiç beklenmedik bir sürpriz, fakir ama her zaman samimi onurlu hem de gururlu sevginin yanın olan ailesine sahip çıkan ve etrafına güven duyan illaki kendini bilen, seyircisine karşı sorumluluğunu hiç unutmayan seviyeyi aşmadan her zaman saygılı, iyi bir sevgili, bir cumhuriyet insanı doksan üç yıllık koca çınar Münir Özkullu yıllar, şu dünya sahnesinden geçip gittiler...
Hababam sınıfının “Mahmut hocası.” Bizim Ailenin fedakar babası, “Yaşar ustası.” Mavi boncuğun “baba Yaşarı.” ve birçok unutulmaz filme imza atan bir büyük ustayı Münir Özkulu kaybettik...
Aslında en masum yanımızı kaybettik... İçimizi ısıtan o sıcaklığı kaybettik... En önemlisi de sanatı sanat olarak yapan koca çınarı, bir büyük ustayı kaybettik... Mekânı cennet olsun.
Şimdi mazi de kalan, yıllarca oynadığı yüzlerce sinema filimlerinin orijinal kayıtları arasından, ölümünün hemen ardından sürekli yayınlanan, o unutulmaz filimler izliyor onun bu dünyadan gidişinin ardından, sürekli onu hatırlamaya, hatırasını yaşatmaya, belki de hayattayken varlığından habersiz yaşadığımız o pişmanlığı içimizden söküp atmaya çalışıyoruz.
Hayat; maalesef ders almamız gereken notlar aldırtıyor hepimize.
Türlü tekrarlarla tecrübede etsek de yinede kaybedince anlıyoruz sevdiklerimizin kıymetini yine de...
Artık Mahmut Hoca olmayacak; Ama öğrencileri olacak, okuyacaklar ve okutacaklar, onun insanlığını, hoş görülü bakışını, kuralları yerin de uygulayışını, hayata ve insanlığa kattığı manayı ve en önemlisi de birlik içinde bir olmayı anlatacak ve öğretecekler.
Yaşar usta olmayacak; Ama onun evlatları olacak ve onlar onun hayata karşı dim dik duruşunu, hanesi fakir olsa da gönlü zengin oluşunu, sevgiyi paylaşıp çoğaltmasını, evlatlarının mutluğu uğruna hayatını ortaya koymasını, her zaman insan gibi yaşayıp adam gibi anılmasının şahidi olacaklar.
Baba Yaşar olmayacak; Ama onun arkadaşları onu anlatacaklar fedakâr yanını, arkadaş canlısı olmasını, arkadaşı uğruna her şeyi göze almasını, her zaman onların arkasın da durmasını, iyi bir sırdaş, iyi bir yoldaş, iyi bir arkadaş olmasını anlatacaklar herkese.
Elveda “Mahmut Hoca”
Elveda “Yaşar Usta”
Elveda “Baba yaşar”
Elveda; bütün hayatın boyunca ruh verdiğin o muazzam karakterlere, karakterli bir insanın ebediyete gidişine Elveda...
Münir Özkul’un anısına saygıyla...

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar