Ordu
DOLAR12.7039
EURO14.3597
ALTIN733.24
Arif KALAFAT

Arif KALAFAT

Mail: [email protected]

MUSTAFA GENÇ’E AÇIK MEKTUP

Sayın Ordu Gençlik  Hizmetleri ve Spor İl Müdürüm, Perşembe İlçe Stadı ile ilgili bazı sorunlarımız var. Bunları size buradan, köşemden  aktarmayı uygun gördüm. Randevu verirseniz  ve  isterseniz sizinle  yüz yüze de görüşebiliriz.

***

Birinci sorun şu: Size daha önce Ordu Karşıyaka Stadı’nın kenarından; o alçak olan tribün tellerini göstererek, “Perşembe İlçe stadının telleri neden böyle değil” diye sormuştum. Ben bu soruyu size şahsım ve  Perşembe İlçe Stadı’na  maç izlemeye gelen sporseverler adına  sormuştum. Şimdi yineliyorum sayın müdürüm: Teller çok yüksek olduğu için burada tribünlerden maç izlenemiyor. Bu tellerin kapı boyundan kesilmesi gerekiyor. Maçın gözlemcileri bile oradan izleyemedikleri için sahaya kulübeye kadar geliyorlar. Lütfen maçların seyir zevki açısından, iyi izlenebilmesi ve tribünlerin dolması düşüncesiyle o tellerin ayarlanmasını sağlayanız.

***

Diğer bir husus: Perşembe İlçe Stadı’nın ışıklandırmaları da çok kötü. Spotların boyları kısa olduğundan tüm sahayı değil futbolcuların ayaklarını aydınlatıyor. Sahayı tamamen aydınlatması için boylarının en az bir buçuk, iki metre uzaması gerekiyor.

***

Bir başka  konu ise; Futbol sahasının dışarıdaki çevresi. Az yağmur yağdığında çamur; çok yağmur yağdığında ise göl oluyor. Bu sahaya  maç yapmaya memleketin dört bir yanından futbolcular  onlarla birlikte ise yöneticileri ve aileleri geliyorlar. Ben şahsen bu görüntüden hicap duyuyorum. Konunun size aktarıldığı söylendi  diye duydum ama sonuç yok. Buranın onarımı ise çok basit. O sahanın hemen yanı başında, belediyeye ait çıkma parke taşlar yığılı duruyor. Malzeme var. Bence iki veya üç günlük işi var. Lütfen bir el atar mısınız?

***

Son  sorun ise; hakem soyunma odaları. Malum artık yeşil  sahalarda kadın hakemlerimiz de varlar. Geçenlerde Perşembe’de salonda hakemlerin soyunma odasının kapısında (gözümle şahit oldum maçını bitirmiş hakem soyunma odasında bir önceki maçtan çıkan kadın hakemler içeride diye kapının eşiğinde onların soyunma odasının kapısında) bekliyorlardı. Yani saha iki maç oynandı birini kadın hakemler, diğerini erkek hakemler yönetti. Yani; birisi içeride ise diğeri kapıda beklemek zorunda. Bu konuyu da çözmek için kapalı salonun çevresi müsait. İçeride bir yer ya da salonun arka tarafında bir yer  hakemler için. Soyunma odası olabilir diye düşünüyorum.

Yüksek  toplar halen dereye kaçıyor. Dere tarafının telleri tribünlerden çıkacak tellerle yükseltilebilir. İlginize şimdiden teşekkür ediyorum. Selam ve saygılarımla.

Sözlerim arif olana. Arif olan anlar.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar