Ordu
DOLAR15.8546
EURO16.7294
ALTIN926.76
Mümin SARI

Mümin SARI

Mail: [email protected]

reader

NE   YAPMALI !

Futbol sezonun artık son günlerini yaşamaya başladığımız bu günlerde, gündemin devam ettiğini ve yaşamın hızla yol aldığını ve bu hıza ayak uydurmakta zorlandığımız çoğu zamanda geriye düşüp ileriye atılması gereken adımlarımızı ne yazık ki atamıyoruz.

İlimiz özelinde son günlerin gözde tar tışma konusu birleşme. Yeni ve eski Orduspor’un  birleşme tartışmaları gündemin sıcak konusu ol maya devam ediyor. Bu konu Ordu’nun futbol gündemine hiç gelmemesi gereken bir konuydu. Özellikle son 20 yıla bakıldığında ne anlatmak istediğimi, bu duruma gelinmesine sebep olan koşulların Orduspor’un yönetimsel hatalarının başrol oynadığını kabul etmek zorundayız. Her şeyde olduğu gibi futbol olgusunda da çağı takip ederek, plan ve programını ona göre yapamıyorsan, kötü şeyleri yaşamamak için hiçbir sebep yok. Bu dersi biz Orduspor gerçeğinde yaşamış, bu olumsuz tablodan gerekli dersi aldığımızı tahmin ederek yeni oluşturulmaya çalışılan yapıyı da buna göre kurmak zorundayız yoksa hayatın acımasızlığı hiçbir biçimde affedici olmuyor. 1967’de başlayan profesyonellik serüveninde kendi çapında büyük başarılara imza atmış bir takımın bu gün 2.Amatör lige düşmüş olmasından daha acı ne olabilir ki; bu duruma sebep olmak noktasında duranların artık bir zahmet yeni yapılanmanın etrafında dolaşmasınlar. Yaşanılan bu acıyı iyi tahlil edebilen yeni yepyeni kadrolarla yola çıkılmalıdır diye düşünüyorum. Bu örgütlenmeye kimin önderlik ettiğini kesin bilmemekle birlikte sanki, Ordu Büyükşehir Belediye  Başkanı sayın Mehmet Hilmi Güler gibi duruyor. Her kimse kesinlikle hiçbir duygusal düşünce ve eyleme izin vermemelidir. Salt yaşanılan kötü sürecin doğru tahlilinden doğru dersler çıkararak yeni sürecide bu doğrular üzerine kurmalıdır. Bana göre yok eski yöneticiymiş, yok eski futbolcuymuş duygusallığından uzaklaşılmadığı sürece yakın geleceği doğru kuramayacak biraz daha gelecekte yine başa dönmek zorunda kalacağız. Geçmiş kötü örneğinde yer alan eski yönetici, eski futbolcu mantalitesinin geldiği yer burası.

Bunlar her şeyi iyi yapsalardı bu günü yaşamıyor olacaktık. Liyakatı öne çıkarmazsanız iyi yönetemez ve güzele ulaşamazsınız. Güzel bir söz vardır “ESKİYE RAĞBET OLSAYDI, BİT PAZARINA  NUR YAĞARDI’’ ne güzel tarif edilmiş bence bunun üzerine söylenecek laf yok.

 

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar