VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9377
EURO18.4224
ALTIN1038.8
Arif KALAFAT

Arif KALAFAT

Mail: [email protected]

reader

Ne yapmaya çalışıyorsunuz?

Hani biz dünyanın 161’incı Sakin Şehriyiz ya, yok öyle bir şey… Biz Sakin Şehir falan değiliz. Kâğıt üzerinde öyle…

“Biz Sakin Şehiriz” diyenin anlını karışlarım.

Bizim Sakin Şehir olduğumuz nereden belli? Gürültü kirliliği hatsafhada, sokak ortalarına araç park etmeler,  kendi işleri için kafasına göre yol kesmeler, cadde ve sokak kapatmalar, eskiciler, patpatlar, hurdacılar, sokaklarda odun kesmeler gibi daha neler neler…

Bunlarla mücadele edip engelleyen yok. Çünkü bizim daha önemli işlerimiz var. Mesela bu koronalı günlerimizde 8-12 Eylül 2020 tarihleri arasında vapurla gezdik, tozduk. Bir de açık büfe Antep-Urfa sofralarından ulu orta etler-kebaplar.

Belediye hoparlöründen anonslar da cabası… “Tüm halkımız davetliymiş” yeme içme günlerimiz var.

Sokaklarda sigara içmek yasak, dolmuşlarda ayakta seyahat yok ama dolmuşlarda yine de omuz omuzayız. Acaba diyorum benim mi kafam karışık, yoksa bizi yönetenlerin mi? Hani bir söz var ya; bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu…

Korona da neymiş… Biz Vonalıyız bize bir şey olmaz(!)

Önce anonsla halkı Urfa Sofrasına davet ediyorsunuz, ardından Kaymakamlık makamından “Korona salgını sebebiyle halka uyarılar” da bulunuyorsunuz.

Sizce de komik değil mi?

*

Geçtiğimiz hafta belediye başkanımız Mustafa Sayım Tandoğan ile makamda Perşembe’yi konuşuyoruz. Kendisi sosyal medyadan yapılan haksız ve acımaz yorumlarla ilgili dertli mi dertli.

Neden diye soruyorum  ve başlıyor anlatmaya; “Tam bir yargısız infaz yapıyorlar. Onlardan rica ediyorum; ne olur, konusuna vakıf olmadığınız konularla ilgili duyduklarınıza hemen inanmayın. Bir sorun, danışın, inceleyin. Öyle yorum yapın. Bırakın çalışalım. Ne olur bize biraz zaman tanısınlar ve de sabırlı olsunlar. Asıl güzellikleri daha görmediler.”

Perşembeliler olarak başkanımıza istediği zamanı vereli ve sabredelim.

Bu yüzden sosyal medyada yaptığımız eleştirilerimize biraz dikkat edelim. Onların çalışma aşkını, şevkini bir müddet kırmayalım. Bekleyelim ve görelim... Ben de o güzellikleri merakla bekliyorum.

Yazım sözüm arif olana, arif olan anlar.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar