Ordu
DOLAR18.8137
EURO20.4435
ALTIN1165.7
Mümin SARI

Mümin SARI

Mail: [email protected]

Neler oluyor

Neresinden tutsan elinde kalıyor. Bu kokuşmuşluğu ve çürümeyi nasıl becerdik doğrusu merak ediyorum. Tam tabiriyle yarım asırlık bir futbol takımını futbol mezarlığına gömdük. Bakıyorum da hiç kimse hiçbir şey yapmamış herkes her şeyi yapmış fakat ortada bir mefta var, faili yok. Koskoca bir çınar ‘Orduspor’ yerle yeksan olmuş ama kimse kendine düşen en ufak sorumluluğu bile almıyor. Siyasetteki moda mazeret ‘dış güçler’ Orduspor’u da tarihten sildi herhalde.

Yapılan onca yanlışın sonucunda oluşan borç dağlarının etrafından dolaşıp hülleyle yeniden bir orduspor kurulma hayallerinin de artık suya düşmesiyle yeniden Orduspor kurma çabaları sonuçsuz kalmasına üzülmedim desem inanın. Mevcut profesyonel kulübü Yeni Orduspor da neredeyse bütün maddi bütçesini oluşturduğu B.Ş Belediye desteğini kaybetmiş. Böylece olağanüstü bir kaosun içine girmiştir. Buradaki manzara Enver Yılmaz destekli Yeni Orduspor yönetimini M.Hilmi güler başkanlı B.Ş. belediyesi tarafından yalnızlaştırılıp, destekleştirilmeyip kaosun içine atmak projesi gözlemlenmektedir. Bunun üzerine maddi destekten yoksun kalan Yeni Orduspor yönetimi de bütün alt yapı kurumlarını lav etme kararı alıyor. Bu noktada sorulması gereken temel soru ‘atların tepişmesinden’ kim zarar etti? Bunun tek cevabı Ordu gençliği. Büyükşehir Belediyenin Ordu gençliğinin futbol oynamasından ne zararı olabilir. Yeni Orduspor kulübünü yönetenler, mademki bir profesyonel kulübü idare edebilecek maddi gücünüz yoktu orda neden duruyorsunuz.

Binlerce defa yazdım eğer kendi ayaklarınızın üzerine duramıyorsanız ilk sarsıntıda yıkılırsınız. Daha sarsıntı bile olmadan yerle yeksan oldunuz. İşin tam karşılığı ‘el atına binen’ oldunuz, geçmiş olsun. Bu at tepişmesinin boyutları ulusal basının gündemine gelmeye başladığını görmekteyiz. Bu enkazın altından kalkamazsınız en iyisi herkes yerli yerine otursun ordu futboluna verdiğiniz zarar yeterde artar bile. Yapamayan bırakıp gitsin, her halin bir çaresi mutlaka vardır. Binlerce insanı umutlandırdınız yeniden bir Orduspor diye, şimdi dağa fare doğurttunuz. Bunun altından nasıl kalkacaksınız buda ayrı bir sorununuz.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar