Ordu
DOLAR16.192
EURO17.4658
ALTIN965.28
O.Rüştü BAŞ

O.Rüştü BAŞ

Mail: [email protected]

reader

Nihayet

Yıllar yıllar önce gazetelerin “Göze Batanlar” köşeleri vardı. Bir nevi “Halk Kürsüsü’!  Dert ve dilekler “noktasına virgülüne dokunulmadan” orada yayımlanırdı.

Yazılanlar, şikâyetler ilgili kurumlarca dikkate alınır mıydı?

İşte o biraz tartışmalı!

Gazetelerin bugün öyle bir köşesi de, dert ve dilek bildiren de yok!

Her şey sosyal medyada “tweet”e yazılıyor…

***

Yurttaş kimliği yanında, zaman zaman gazeteci kimliği mi de “gerektiğinde” kullanıyorum.

Yeni Mahalle ile Bahçelievler Mahallesi arasındaki yaya altgeçidini öğrencilerimiz kadar, biz mahalle sakinleri de kullanıyoruz.

Duvar yazıları okumak isteyenler, altgeçide insinler. Belediye, duvar yazılarını badanalamakla yok ediyor;  fakat, çok geçmeden aynı duvarlar yeniden yazılarla donatılıyor.

 

Nasıl bir yöntem bulunmalı ki; altgeçidin duvarlar temiz kalsın?

Duvarla- boya, boya ile duvar arasına şeffaf bir file ya da tül mü asılmalı?

Bunu ve yerlerin temizliği konusunda şikayetimi Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne gidip, anlattım. İlgileneceklerini söylediler.

Büyükşehir,  Altınordu Belediyesi’ne, Altınordu Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi’ne paslaşa dursun,  NİHAYET bir yıl geçti.

 

***

Nihayet dediğim noktaya geldik.  Tayfun Gürsoy Parkı’nda  denetlemelerde bulunan Ordu Büyükşehir Belediyesi Parklar ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı İzzet  Gündoğar’la karşılaştık.

 

Önce, parkın denizle buluştuğu noktalara –bir zamanlar atılan- beton molozlardaki inşaat demirlerini gösterdim, kesilip alınmasını istedim. Diğer talebim altgeçit oldu. Notlar alındı, bir/iki gün bekledim, şimdi yazıyorum. Tez zamanda bu “göze batanlardan” kurtulacağımızı daha temiz bir altgeçit ve daha temiz bir sahile kavuşacağımızı umuyor, bekliyorum.

 

 

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar