Ordu
DOLAR15.8769
EURO16.8435
ALTIN942.55
Yalçın Şimşek

Yalçın Şimşek

Mail: [email protected]

reader

Ölümden nemalanmak!..

Ordu Olay’da yazmaya başladığım günden bu yana tüm yazılarımı gözden geçirince, ilginç bir sonuçla karşılaştım. Yazılarımın yarısından fazlası sosyal medya ve yalan haberlerle ilgiliydi.

Siz nedenini sormadan açıklayayım, sosyal medya yalanlarına takıntılı bir insanım.

Hatta “Sosyal Delilik” başlığı altında kaleme aldığım beş bölümlük yazı dizimde, sosyal medya yalanları nedeniyle vahşice öldürülen insanların yaşam öykülerini anlatmıştım.

Parmaklarım klavyeye gittiği sürece öyle yapacağım; yalana, haksızlığa, sorumsuzluğa, beyin tembelliğine, bencilliğe karşı durup; insana, doğaya ve hayvanlara karşı işlenen suçların karşısında olmaya devam edeceğim.

Siz okumasanız da yazacağım, beğenmeseniz de yazacağım. Hatta kızıp küfretseniz de, yazımı benden başka kimse okumasa da yine yazacağım.

Çünkü, eğer eli kalem tutan biri olarak yazmazsam, kendime ihanet etmiş ve insanlığa karşı görevimi yerine getirmemiş olurum.

Eğer sosyal medyada paylaşılan bir haberi, araştırıp soruşturmadan, üzerine sazan gibi atlayıp paylaşırsam, diğer sazanlardan ne farkım kalır ki!..

Daha birkaç gün öncesi yani 6 Ocak yine sazanların günüydü... Ölüm yine bir üniversiteli kızın kapısını çalmış ve 20 yaşındaki Sibel Ünli’yi hayattan koparmıştı.

Ölümden nemalananlar için tabii ki kaçırılmaz bir fırsattı bu! Araştırıp, soruşturmaya ne gerek vardı ki.

Ne de olsa genç bir kız İstanbul’un gözde semtlerinden Samatya’nın sahilinde kendini Marmara Denizi’nin buz gibi soğuk sularına bırakarak canına kıymıştı...

Üstelik de intihar etmeden birkaç gün önce, “yemekhane kartımda sadece 1 liram kaldı,” diye mesaj da atmıştı...

“Recep İvedik” adlı “komedi” filmlerinin yapımcısı ve başrol oyuncusu Şahan Gökbakar için de kaçırılmaz bir fırsattı bu.

Duygu yüklü cümlelerle bir paylaşımda bulunursa, hayran sayısı daha da artmaz mıydı?

Paylaşımını okuyanlar, içinden, “Helal olsun sana Şahan, adamın hasısın,” diye geçirip, bunu paylaşmaz mıydı? Tabii ki paylaşırlardı...

Yarın; Olayın aslı ne?

 

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar