Ordu
DOLAR16.192
EURO17.4658
ALTIN965.28
Yalçın Şimşek

Yalçın Şimşek

Mail: [email protected]

reader

ÖLÜMDEN NEMALANMAK (3)

Sibel’i kim öldürdü?

Sibel Ünli’nin ailesi, başta Şahan Gökbakar olmak üzere olayla ilgili yapılan paylaşımların yalan olduğunu söylese de ne değişir ki? Ne yazık ki gerçeği araştıran değil, yanana inanan bir toplumuz!..   

Yalan haberin, gerçek olana kıyasla 6 kat daha hızlı yayıldığı bir dünyada, Şahan yalan, Sibel’in ailesi doğru söylese ne fark eder ki? Şahan paylaşımı varken, kim dinler, kim merak eder Sibel’in ailesini?!.. Siz etmeseniz de ben ediyorum:

Ailesine göre Sibel Ünli, yaklaşık bir yaşında geçirdiği ağır ateşli bir hastalık sonucu sara krizleri geçirmeye başlamış. Ergenliğe girmesinin ardından da çeşitli duygu durum bozuklukları yaşamış, psikiyatrik tedaviler görmüş. Buna rağmen son üç yıldır birden fazla intihar girişiminde bulunmuş.

Ağır depresyon tanısıyla iki kez Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne yatırılmış. Daha sonra da düzenli olarak terapi görmüş...

Tüm bunları ben değil ailesi söylüyor. Peki o zaman Sibel Ünli neden, “Yemek kartımda sadece bir liram var,” diye paylaşımda bulunmuş olabilir?

Bunu bilemeyiz, ama eğer sosyal medya; görünmenin, dikkat çekmenin, fark edilmenin ve ben de varım demenin en kestirme yolu ise, Sibel de bu yüzden böyle bir paylaşımda bulunmuş olamaz mı?

Ne diyor ağabeyi: “...Ailecek yaşadığımız sosyoekonomik durum ve kardeşimizin sosyal ağlarda maruz kaldığı siber zorbalık, duyarlı ve hassas kişilik yapısına sahip kardeşimizin yaşama azmini bitirmiştir. Yüzme bilmeyen kardeşim 3 Ocak gecesi Samatya Sahili’nde denize atlayarak yaşamına son vermiştir.”

Bana göre, Sibel’in gerçek katili, bu toplumun empati yeteneği olmayan, sevgisiz, katı şekilci ve hastalıklı kesimidir!.. Ailesinin belirttiği gibi sosyal ağlarda maruz kaldığı siber zorbalıktır!.. Onunla dalga geçen, fiziksel görünümü nedeniyle dışlayan, onun duyarlı ve hassas kişiliğini anlamayanlardır!...

Sibel, yaşama veda etse de kurtulamadı aç insanlar yığınından. Ölümüne neden olanlar sessizliğe bürünürken, bu kez ölümden nemalanmak isteyenler girdi devreye!...

Umurlarında bile olmasa da Sibel’in ölümü, rant elde edebilir, çıkar sağlayabilirlerdi. Öyle de oldu; yalanlardan yola çıkıp, duygu yüklü paylaşımlar yaptılar. Paylaşımlar paylaşıldı, yalan daha hızlı yayıldı...

Acaba paylaşımda bulunanlar, ya da paylaşımları paylaşanlar, Sibel’in ailesinin açıklamaları karşısında ne hissetmiştir? Merak edip okumuşlar mıdır?

Yarın: Şahan Gökbakar mı, Haluk Levent mi?

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar