Ordu
DOLAR15.8769
EURO16.8435
ALTIN942.55
Yalçın Şimşek

Yalçın Şimşek

Mail: [email protected]

reader

Ölümü yaşat, yaşamı öldür!..

Birlik, eşitlik, barış, özgürlük, dayanışma, güvenlik... Ne güzel kelimeler değil mi? Okurken bile rahatlıyor, güvende hissediyor, içi bir hoş oluyor insanın. Süs olsun diye yazmadım, bunların tümü, AB’nin Temel Değerleri.

İşte bu yüzden dünyanın dilinde AB değerleri, insanların düşünde ise AB’de yaşamak vardı. Kim barışın, demokrasinin, insan haklarının güvence altına alındığı bir ülkede yaşamak istemezdi ki? Üstelik sağlığınız, işiniz, eşiniz, çocuklarınız ve güvenliğinizden de sorumluydu devlet...

Bir zamanlar dünyanın neresinde olursa olsun, iç savaştan kaçan ya da faşist darbeler sonucu hayatı tehlikeye giren insanların sığınacağı güvenli bir limandı AB. Türkiye’den de binlerce insan faşist darbelerin zulmünden kaçıp sığınmadı mı AB’ye?

Hatta hayatı tehlikede olanlar bir yana, kimileri ise iş ve aş uğruna hazırladıkları uyduruk senaryolarla kendilerini siyasi gösterip kapak attı AB’ye.

Ancak bu iyi niyetli ve insancıl uygulama zamanla suiistimal edilince, uyuşturucu tacirlerinden çocuk katillerine dek binlerce suçlu, AB sokaklarında özgürce dolaşmaya başladılar.

AB ülkelerinde uyuşturucu trafiğini kim yönetiyor sizce? Türkiye’de aranan binlerce PKK’lı, DHKP-C’li ve FETÖ’cü terörist AB ülkelerinde cirit atmıyor mu?

Sahi Sabancı suikastı sanığı Fehriye Erdal, cinayetin ardından Belçika’da almadı mı soluğu?

Ya Yunanistan? PKK’lı teröristler Atina’ya bir saatlik mesafedeki Lavrion Kampı’nda eğitilmiyorlar mı hala? Yakalanan PKK’lı teröristler dahi bu kampta eğitildiklerini itiraf etmelerine rağmen neden Yunanlı yetkililer kılını dahi kıpırdatmıyorlar?..

15 Temmuz gecesi halkın üzerine kurşun yağdıran FETÖ’cü 8 subay, helikopterle Yunanistan’a sığınmadı mı? Türkiye’nin tüm talebine rağmen, Yunanistan bu teröristleri iade etmek bir yana, sığınma taleplerini dahi kabul etmedi mi?..

PKK ve DHKP-C terör örgütüne kucak aç!..  FETÖ’cüleri bağrına bas!..

Ama göçmenler sınırına dayandığında, tepesine gaz sık, bedenine kurşun yağdır!.. 3 göçmeni öldür, onlarcasını yarala!.. Yakaladıklarının cebini boşalt, parasını al!.. Bununla da yetinme, göçmenlere engel olsunlar diye sınır köylerinde insanlara silah dağıt!..

İnsanların üzerine kurşun yağdıran, bombalarla katleden teröristlerin kollanıp, yaşamak için göç yollarına düşenlerin öldürüldüğü ne kahredici bir süreç bu?

Ölümü yaşatıp, yaşamı öldürmek bu olsa gerek.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar