Ordu
DOLAR13.3273
EURO15.1055
ALTIN765.03
Çetin GÜMÜŞ

Çetin GÜMÜŞ

Mail: [email protected]

Ordu Hakemliği

Ordu’da geçmiş yıllarda Ordu hakem camiasında istenmeyen, yakışmayacak seçim dönemleri dernek başkanları ile hakem atama kurulları arasında kısır çekişmeler yaşandı.

Genç jenerasyondan Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Ordu Şubesi Başkanlığı’na Barış Şensoy’un gelmesi daha sonra İl Hakem Kurulu Başkanlığı’na Kahraman Minnet’in atanmasıyla geçmişte yapılan hataların tekrarlanmaması aynı hatalara düşmemek için geçmiş defterleri kapatarak beyaz sayfa açan ikili Ordu Hakem camiasının hasret kaldığı huzuru getirdiler ve başta Büyükşehir Belediyesinin ve diğer kurumların verdiği malzeme desteği Merkez Hakem Kurulu Bölge Sorumlusu Alican Lakot’un Ordulu hakemlere daha fazla şans vermesiyle yükselme çağını yaşayan Ordu Hakemliğinde 1 yıl önce Barış Şensoy’un yerine göreve seçilen Mehmet Şengül ile Kahraman Minnet’in uyumu devam etti. 2 hafta önce düzenledikleri dayanışma gecesinde TFFHGD Genel Başkanı Abdurrahman Arıcı’yı misafir ederek İl protokolünü ve spor camiasını buluşturdukları güzel bir geceye imza attılar.

16 Aralık’ta Ulubey Belediyespor-Korganspor karşılaşmasına bayan hakem ve gözlemciyi atayarak Ordu’da bir ilki başaran İl Hakem Kurulu Başkanı Kahraman Minnet’in emekleri karşılığını buldu. Bu maçta görev yapan İl hakemleri Sibel Güngör, Pelin Tekneci ve Damla Ata 29 Ocak’ta Samsun’da yapılacak olan Klasman hakemliğine terfi kursuna davet edildiler. Umarız hepsi başarılı olup klasmanda görev almaya başlayarak Ordu hakem camiasının başarısını göstermeye devam ederler.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar