Ordu
DOLAR16.1253
EURO17.2674
ALTIN964.07
Sezai KESKİN

Sezai KESKİN

Mail: [email protected]

reader

ORDU TANITIM GÜNLERİ SAÇMALIĞI

Ordu tanıtım günleri nedeniyle Ordulunun cebinden kaç milyon lira çıktı? Bunu açıklayacak cesur yönetici var mı? Gelişmiş ülkelerde vatandaş ödediği verginin hesabını ilgili resmi kuruma veya seçtiği şahsa doğrudan sorabilir. Bu en tabi hakkıdır. Biz de Türkiye’de bu köşeden sormayı deneyelim, bakalım ses gelecek mi?

Çöpten ekmek toplayan insanların yaşadığı bir ülkede böyle savurganlık olması hangi vicdana sığar? Doların her gün cirit attığı bu çetin günlerde neyin tanıtımı yapılıyor? Ortada tanıtım falan yok, sadece bol reklam ve gösteriş var. “Çocuğum bir daha mı evlenecek”, “Böyle bir günü insan ömründe bir defa yaşar” gibi ifadelerle kendisine savunma mekanizması hazırlayan kişilere benzeyip; tanıtım günleri için “Nede olsa yılda bir defa yapıyoruz” şeklinde uyduruk savunma hazırlamaya kalkmayın!

Dar ve sabit gelirli vatandaşın cebi delik, ekonomide zemin kaygan... Gel gör ki, ne kadar seçilmiş, atanmış il yöneticisi, kurum müdürü, daire başkanı falan varsa hepsi oradaydı. Kimi uçakla, kimi makam araçlarıyla boy göstermeye gitmiş. Ciğerparemiz ülkemizde kimi açlık sınırında, kimi borç batağında yaşarken, kimisi ise israf denizinde yüzüyor. Gelir dağılımda ve paylaşımında adaletin olmadığı bir yerde kimse mutlu değildir. Bu ülkede toplumsal huzur falan kesinlikle beklemeyin. İsrafın korkunç seviyeye ulaştığı Türkiye’de kimse dövizin düşmesini beklemesin. Salgının sokakta kol gezdiği bir dönemde düzenlenen böyle lüzumsuz etkinliklerden sonra kimse korona illetinin bitmesini beklemesin.…

Etkinlik alanında düzenlenen tanıtım günlerinin faydalı olduğuna inanıyor musunuz? Bir şehri üç günde tanıtmak mümkün mü? Neyi, kime tanıtıyorsunuz?  Tanıtım günleri Ordu'nun hangi derdine çözüm getirdi?  Organizasyonun amacı şenlik mi? Kent tanıtım etkinliklerinde ne sergileniyor? Öncelikle yiyecekler, içecekler daha sonra geleneksel kıyafetler ve yöresel oyunlar. Ordu’yu kime tanıtıyorlar. Gurbetteki Orduluya. Bir de eli boş, gönlü hoş dolaşanlara… Gerek var mı? Hiçbir siyasi parti ayırt etmeden söylüyorum. Sadece Ordu değil diğer tüm şehir tanıtımları da faydasız ve boş iş.

*

Gayesi ve hedefi olmayan bu organizasyon ancak şöyle izah edilebilir; Ordu Tanıtım değil, İsraf Günleri…

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar