Ordu
DOLAR16.8253
EURO17.5807
ALTIN979.79
Çetin GÜMÜŞ

Çetin GÜMÜŞ

Mail: [email protected]

reader

ORDU’DA YASAK KALKTI

Koronavirüsü çıktığı andan itibaren bütün hayat şartlarımız değişti. Günlük hayatımızda başta maske, eldiven, kolonya ve dezenfektan gibi ürünler artık yanımızdan ayrılmaz ürünler oldu.

 

İçişleri Bakanlığı yayınladığı genelgeyle Ordu İlinin de içinde olduğu 30 Büyükşehir ve Zonguldak İline giriş çıkış yasağı getirdi. 5 Mayıs Salı günü Antalya, Muğla, Aydın  gibi turizm bölgesindeki 7 Büyükşehirde yasak kalktı. 12 Mayıs Salı günü Ordu’nun da yer aldığı 9 Büyükşehir illerinde de yasak kaldırıldı. Zonguldak dahil 15 ilde giriş çıkış yasağı devam ediyor. Hafta sonları sokağa çıkma yasağı uygulanıyordu, bu hafta sonu da 19 Mayıs Salı günü dahil birleştirilerek 4 gün sokağa çıkma yasağı uygulaması olacak. Ordu ili son zamanlardaki hasta sayısının azalmasıyla giriş çıkış yasağı kalktığı için bu hafta uygulanacak 4 günlük sokağa çıkma yasağından etkilenmeden normal günlük yaşantı devam edecek.

 

Mevcut günlük tedbirleri uygulayınca Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın günlük açıkladığı Koronavirüs tablosunda göründüğü gibi günlük iyileşenlerin sayısı yeni çıkan vaka sayısından daha fazla olmaya başladı, günlük vefat edenlerin sayısı 50’li rakamlara düşmeye başladı. Mutlaka artık ezberlediğimiz rutin olan tedbirlerde ihmalkarlık yapmayalım bazı ülkelerde ikinci koronavirüs dalgası olmaya başladı.

 

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar