Ordu
DOLAR13.3273
EURO15.1055
ALTIN765.03
O.Rüştü BAŞ

O.Rüştü BAŞ

Mail: [email protected]

Orduspor

 

Yarım Asır, yok yok 51 yıl  (21 Şubat 1967)- (5 Mart 2018) Orduspor’u konuştuk. Konuşmakla kalmayıp, kazandığı zaman sevindik; yenildiği zaman (üzülmek ne demek) kahrolduk!

(5 Mart doğumlu 10 yaşındaki torunum Mir Dünya, Türkiye’de Orduspor, Dünya’da “Arsenal”  demeyi iş edinmişti. Mor/Beyaz Orduspor forması ile dolaşır, küçük alanlarda top koşturuyor.

Halı sahada,  formasına bakıp, takımını küçümseyen yaşıtı bir gurup Galatasaray taraftarı ile tartışmaya girdi.  “Orduspor’u -dedesinden de destek alarak), Galatasaray’ı (2-1) yenen takım,  olarak tanıttı.)

Kuruluşun ilk yıllarında Orduspor’da top koşturanlar ağırlıklı olarak amatör lig’de başarı kazanmış, ya da il dışındaki takımlarda (yarı) profesyonel olanlardı.

405 bin lira bir bütçeli, bir iş adamının sağladığı iki odalı bir büroda, Türkiye 2’nci ligi ile başlayan Orduspor yolculuğumuz, önceki gün tamamlandı.

Orduspor, Bölgesel Amatör Ligin bitimine 5 hafta kala küme düşeceği –ilanen- duyuruldu. Orduspor bundan böyle il içinde mücadelesini sürdürecek.

***

Mahalli amatör lige dönen Orduspor’un bundan sonra ne yapacağından çok; 90 milyonun üzerinde birikmiş bir borcu nasıl ödeyeceği konuşuluyor.

Sağdan soldan bir takım duyumlar alıyorum: Orduspor’un borcu önce yapılandırılacak sonra askıya alınacak ya da silinecek…

Bilineni söyleyelim:

20 bin kişilik Altınordu stadı akşama sabaha biter. Bakalım: Orduspor’un küllerinden, Süper Lig’de top koşturacak yeni bir Orduspor çıkar mı?

Umut tükenmez!

 Bizlerin, yarım asır statlarda duyduğu heyecanı, bugünün gençlerine de yaşatacak oluşumlar zaman içinde mutlaka olacaktır.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar