Ordu
DOLAR18.6516
EURO19.3335
ALTIN1051.0
Metin Topçu

Metin Topçu

Mail: [email protected]

reader

ORDU’YA, KARADENİZ’E MERHABA

Samsun’la Trabzon arasına sıkışan, yıllarca ihmal edilen şirin ilimizin etkili gazetesi Ordu Olay’da yazmama sebep olan Zeki Mesut Özel beyin şahsında yazar arkadaşlara, ordu halkına ve Karadenizlilere merhaba diyerek başlamak istiyorum yazıma.

Bir gazetecinin, bir gazetenin neleri başarabileceğinin çok önemli bir örneği Zeki Mesut Özel bey ve gazetesi Ordu Olay’dır.

Buradan ülkemin insanlarına hitap etme şansını verdikleri için en samimi teşekkürlerimi sunuyorum.

İçte ve dışta çok önemli hadiseler cereyan ederken gayretim, “olaylar üzerindeki perdeyi aralayarak halka gerçekleri olabildiğince tarafsız bir şekilde göstermek” olacaktır.

Tarafsız derken ülkemin birliğinden, beraberliğinden, bayrağımdan, dilimden, dinimden yana tarafsız olacağımdan bahsetmediğimi belirtmek isterim. Değerlerim var ve asla o değerlerden taviz vermem.

“Yazar her şeyden önce kendisi olmalıdır, inandıklarını yazmalıdır. Doğru bildiklerini söylemeli, vicdanin sesini dinlemeli ve toplumsal gerçekleri dile getirmelidir” diyorlar ya, doğrudur.

Yalana, politik hezeyanlara, çirkinliğe oldum olası karşı durdum ve çok bedeller ödedim. İlimin kalkınması için çok büyük ve kutlu mücadeleler verdim. Ovit tünellerinin yapılması, Rize-Erzurum yolu, Rize-Artvin Havalimanı, lojistik merkez, şehir hastanesi gibi devasa işleri beni takip eden hemşerilerimle birlikte başardık. Şimdi bütün Karadeniz’in, ülkemin dertlerine çareler arayacağım Ordu Olay sayesinde.

Çokça yazma deneyimim olmasına rağmen bugün bayağı heyecanlıyım.

İnşallah yazar arkadaşlarımla, Ordu Olay’ın okuyucu kitlesi ile sağlıklı kontaklar kurarım ve bölgeme, ülkeme faydalı olurum.

Değerli yazar arkadaşlarımın yazdıklarına bakmayı asla ihmal etmem.

Çünkü çok devasa büyük bir derdimiz var!

Karadeniz ülkenin tren ağından en az pay alan bir bölgesi olduğunun farkında olarak yönetenlerin dikkatini bu konuya çekmek için herkesten yardım istiyorum. Bölünmüş yol artık Karadeniz’e yetmiyor, ki o da İstanbul’a sahilden bağlanmamış. Otoban gerekiyor, Tren yolu ile tanışmak gerekiyor. Ordu Olay’ın, Zeki Mesut Özel’in hava limanı gibi devasa bir yatırımı Ordu’ya kazandırılmasının ardından beraberce başlattığımız Samsun’dan Sarp’a hızlı tren kampanyamız gümbür gümbür devam ediyor. Yazar arkadaşlarımın katkılarını rica ediyorum. Bir ve beraber bir ipe asılırsak sesimizi duyurabilir, makus talihimizi yenebiliriz diyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Selam ve dua ile…

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar