Ordu
DOLAR12.7039
EURO14.3597
ALTIN733.24
Arif KALAFAT

Arif KALAFAT

Mail: [email protected]

ORGANİZE SAPAĞI DÖNÜŞTE YAYALARA PANCARLIK

Zaman zaman Ordu Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) bulunan gazetemizi ziyarete  giderim. giderim giderimde hep nasıl dönerim diye içimi bir korku kaplar. Neden mi korkarım? Çünkü gazeteye giderken çocuk şubenin önünde iner, gazeteye giderim. Nedeni ise orada gidişte yayalar için yaya geçidi var. Ancak peki ya geri dönerken! Geri dönerken can pazarı var. Yağmurlu havalarda çamur var. Çimleri çiğnemek ve asfalta dolmuşa ulaşmak için yayalara pancarlık var.

Sayın Büyükşehir Belediye Başkanım, Sayın Bakanım Mehmet Hilmi Güler Bey,

bu iş sizden önceki dönemde yapılmış tamam kabul ediyorum ama yanlışlık, sıkıntı  burada halen devam ediyor. Bilmem haberiniz var mı? Bu nasıl mühendisliktir, bu nasıl çağ atlamadır, bu nasıl bir yaşanabilir Ordu’dur. İlla orada birileri  bir yaya kazaya mı uğraması gerekiyor?

***

Sevgili daire başkanlarım,

Lütfen koltuğunuzdan bir kalkın orayı bir kontrol edin.  Tam bir temel fıkrası gibi. Oraya girerken yaya geçidi var ama geri dönerken yaya geçidi yok.  Evet garip ama gerçek! Ben taaa Vona’dan gelip bunu tespit ettim de siz mi göremiyorsunuz yoksa oraya sıra mı gelmiyor? Oraya ana yola çıkan yayalar için  yaya geçidi yaparsanız söz onu da yazacağım.

***

Son olarak oradan karşıya , anayola  geçerken çimenleri çiğneyip öyle geçiyoruz. Yani orası dönüşte yayalara  pancarlık olması gerekiyor.

Yazım, sözüm arif olana.

Arif olan anlar.

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar