Ordu
DOLAR16.8253
EURO17.5807
ALTIN979.79
Yalçın Şimşek

Yalçın Şimşek

Mail: [email protected]

reader

Panik!

Üzgünüm, aylardır üzerinde çalıştığım kitabıma yoğunlaştığım için yazılarıma bir süreliğini ara vermek zorunda kaldım.

Umarım son aşamaya geldiğim kitabımı bitirir ve çok uzun olmayan bir süre sonra tekrar bu köşede buluşuruz.

Affınıza sığınarak bugünkü yazımda kitabımdan kısa bir bölümü paylaşmak istiyorum:

“O kadar kaygılı, o kadar sıkıntılıydı ki, evin içerisinde istemsiz bir şekilde turlayıp duruyordu. Yüzü, gözü ter içindeydi...

Eliyle anlında biriken damlacıkları silerken, Allah’ım nedir bu yaşadıklarım, diye geçirdi içinden...

Psikoloğuyla görüşmesine daha iki saat vardı ve zaman bir türlü geçmek bilmiyordu... Her şey bir anda olmuştu...

Sanki güneş sönmüş, pırıl pırıl parlayan gökyüzü biranda kara bulutlarla kaplanmış ve günün aydınlığı, akşam karanlığına teslim olmuş gibiydi. Oysa 10 dakika öncesine kadar her şey yolundaydı, ortalık süt limandı...

Koltuğuna yayılmış sessizce televizyon izliyordu Ediz. Spikerin o cümlesini duyar duymaz şok olmuş, beti benzi atmış, kaygı dolu sorular hücum etmiş beynini kemiriyordu!

O cümleyi duyar duymaz, televizyonu hemen kapatmış, derin nefes alıp vermeye başlamıştı, ama hiçbir şey değişmemişti.

Panik halinde kendine sorular sorup duruyordu. Neden açmıştı televizyonu? Hadi açtı! Neden izlemek için o kanalı seçmişti ki? Şimdi nasıl baş edecekti beynini iğdiş eden vesveseli sorularla?

Spiker, virüsün 17 gün boyunca yaşayabileceğini söylemişti. Bu da nerden çıkmıştı şimdi? Gerçekten doğru muydu duydukları, yoksa birileri laf olsun diye mi sallamıştı?

Yanıtını bilemediği bu sorular onu çileden çıkarmıştı... Hep böyle olmuyor muydu zaten? Hastaneye gittiğinde, eli farkında olmadan bir yerlere değdiğinde, anında hastalık kapmış olabileceği düşüncesi bir bıçak gibi beynine saplanıp, onu kıvandırmıyor muydu saatler boyu?

Birinin elini sıktığında, ya da eliyle kapıyı açtığında bile panikleyip hep yanında taşıdığı ıslak mendille dakikalar boyu silmiyor muydu ellerini?

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar