Ordu
DOLAR13.6541
EURO15.2112
ALTIN787.1
Arif KALAFAT

Arif KALAFAT

Mail: [email protected]

reader

Perşembe’nin adı neden yok

Bu yazıma başlamadan önce şunun bilinmesinde fayda var diye düşünüyorum; amacım kimseyi karalamak, kimseyi ötekileştirmek, kimseye hakaret etmek değil. Öncelikle bu böyle biline…

Şu günlerde ilçe olarak şapkamızı önümüze koyup Büyükşehir olduktan sonra Ordu’dan neler alabildik diye düşünme zamanı… Zaman akıp gidiyor. Vaatler, projeler çok ama uygulamaya gelince bekliyoruz. Şu an masada Aktaş Plaj, Otel Vona, Eski Öğretmenevi,  Hoynat Seyir Terası, Yason Projesi, Okçulu Kadın Kaptanlar (Amazonlar) Barınağı projeleri var.

***

Kulağıma kuşlar bazı konular fısıldadı.

Perşembe’ye kurulması planlanan Turizm Fakültesi için Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan demiş ki, bu fakülte Altınordu ilçesi Güzelyalı Mahallesi’ndeki eski diş fakültesinin olduğu binada kurulacak. Efendim senato da öyle istiyormuş diye tutturmuş. Yani bizi yok saymış.

Üniversitemizin sevgili hocalarından oluşan Senato üyeleri Ordu’da zaten aslanlar gibi bir üniversiteniz var.  Bütün ilçelerde yüksek okulunuz, fakülteniz var. Peki Perşembe’de ne var? Ekonomik durum zaten kötü, göç verdiğimiz kadar verdik zaten, halen de vermekteyiz kurtarın şu ilçeyi…

Ey…! Ordu Milletvekilleri Sayın Ergün Taşçı, Metin Gündoğdu ve Dr. Şenel Yediyıldız vekillerim bu güne kadar bu ilçeye vaatten başka bir şey vermediniz. Hep birlikte olun şu makûs kaderimizi yenelim artık. Çalışın, didinin sizlerin sayesinde ilçemize hareket gelsin, bereket gelsin.

İlçedeki Sağlık Meslek Lisesi binası bu yıl boşalacak. Orası zaten önceden Fen Edebiyat Fakültesiydi. Şimdi neden Turizm Fakültesi olmasın. -Siz fakülteyi verin gerekirse biz yeni Fakülte binası da yaparız diyenler olduğunu da kayda alalım.-

Sakin Şehir Mesleki ve Teknik Lisemiz de var. Eski adıyla Otelcilik Turizm Meslek Lisemiz. Stajlar uygulamalar, alır başını gider. Lütfen iyi düşünün. Bir ilçenin kaderi size bağlı.

Sayın Valim, Sayın Kaymakamım, Sayın Belediye Başkanım koparın alın şu Turizm Fakültesini Perşembe’ye… Bende bangır bangır bağırayım yaşasın işte oldu, bizim de bir fakültemiz var diye hep birlikte çığlık atalım.

Sahilin incisi Perşembe dişe dokunur hizmet alamadığı için ağlıyor. Silin bu gözyaşlarını. Yazım sözüm arif olana, arif olan anlar.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar