Ordu
DOLAR18.6362
EURO19.3361
ALTIN1049.1
Şükrü Karaman

Şükrü Karaman

Mail: [email protected]

reader

Recep İvedik’in tepkisi…

“Recep İvedik” filmleriyle tanınan Şahan Gökbakar ile MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter arasında bugünlerde sosyal medyada ilginç tartışmalar yaşanıyor.

Türkiye Cumhuriyeti’nin en büyük yangını olarak tarihe geçen Manavgat ve Muğla’daki orman yangınları ulusun yüreğini dağladı. Hala da yer yer süren doğal afet nedeniyle ağaçlar, ormanlar kül olup gitti, yeşil bölge griye dönüştü, insanların ocağına ateş düştü.

Marmaris’te yazlığı olan oyuncu Şahan Gökbakar, yangın süresince sosyal medyada  canlı yayınlarıyla an be an yürek parçalayan görüntüleri takipçileriyle paylaşarak, yardım çağrısında bulundu. “Help Türkey” etiketiyle paylaşımda bulununca da olanlar oldu, şimşekleri üzerine çekti. Zaten siyasi irade ve MHP yöneticileri   “Türkiye’yi aciz duruma düşürüyor” gerekçesiyle “Help Turkey”i paylaşanlara sert eleştiriler yöneltiyor.

Bu eleştirilerden “Recep İvedik” de payını fazlasıyla aldı. Hatta ağır bir şekilde. Sivri dilli olarak bilinen MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi  Yönter, Gökbakar’a “Seviyen aynen Recep İvedik. Sen kendine yardım iste Şahan, boş kafanın almadığı işlere karışma, çünkü düşmüşsün düşeceğin kadar. Türk devleti güçlüdür bunu da traj komik aklından çıkarma. Güldürmeden önce utanmayı dene” ifadeleriyle ağır eleştiri oklarını yöneltti.

Tabii, Recep İvedik bunun altında kalır mı! O da Yönter’e “Ben kendime yardım istemem. Ben, bunca yıl beni seven milyonlarca insan için, ağaçlar, hayvanlar, ekosistem, bu vatan için yardım isterim” diyerek karşılık verdi. Asıl darbeyi, “Trajikomik bitişik yazılır, ayrı yazmışsınız. MHP’nin Genel Başkan Yardımcısı olduğunuz için bence Türkçeyi daha düzgün kullanmalısınız. Valla Ulvi Amcacığım ben utanacak bir şey yapmadım. Siz milletvekilisiniz diye bu tarz hakaret eden cümlelerle konuşamazsınız. Halktan kimseye böyle konuşamazsınız” diyerek vurdu.

İkili arasındaki karşılıklı sosyal medya atışmalarına özellikle geniş yer verdim. Türkiye’nin ciğeri, ormanları yanıyor, sanatçı, köylü, orman işsisi, itfaiye emekçisi canla başla söndürme çalışmalarına katılıyor, Türk Hava Kurumu’nun arızalı olduğu bildirilen uçakları hangarda bekliyor.  Tarım ve  Orman Bakanı, uçakların çalışır hale gelebilmesi için 4 milyon dolar gereksinim olduğunu açıklıyor. Ne hikmetse uçaklara bulunmayan para Ormanspor’a 40 milyon lira olarak harcanıyor.

İnsanlar umarsız, evi ocağı, hayvanı, ağaçları gözlerinin önünde cayır cayır yanıyor, haklı olarak feryat ediyor. Şahan Gökbakar, bizzat tanık olduğu halkın çaresizliğini sosyal medyada canlı yayınlarla anlatınca bir anda “günah keçisi” haline geliyor. MHP Genel Başkan Yardımcısı’nın “Recep İvedik”e yönelik eleştirileri gerçekten çok sertti. Lakin, Şahan Gökbakar bunun altında kalmayarak kibar bir üslupla  Yönter’e gereken yanıtı verdi.

Toplumsal dayanışmaya, beraberliğe ivedi gereksinim duyulan bugünlerde hiç gerek yok böylesi tartışmalara. İnsanlar canını ve malını, hayvanını kurtarmak için uğraşırken, yılların emeği bir anda küle dönerken hiç şık olmadı Yönter’in ağır eleştirileri. Recep İvedik, iyi duygularla yangın bölgesine daha fazla yardım yapılmasını, uçak gönderilmesini istedi. Ne var bunda Allah aşkına?

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar