Ordu
DOLAR17.1094
EURO17.5601
ALTIN971.31
Metin Topçu

Metin Topçu

Mail: [email protected]

reader

RİZE'NİN BATISI UNUTULMASIN

14 Mayısta açılışı gerçekleştirilen Rize Artvin Hava Limanı'nda ilk gün yoğunluk yaşandı. 15'i ticari olmak üzere 50 uçak iniş-kalkış yaptı, hizmet verilen yolcu sayısı ise 2 bin 52 olarak gerçekleşti. Ki bana göre çok azdı bu yolcu sayısı. Seferler çok güzel bir şekilde planlanırsa günde 5000 kişi hava limanımızı kullanacaktır. Ki bu ilk sene için olumlu bir rakamdır.
Belli ki organizasyon eksikliği vardı ki açılışta bazı uçakların bazı koltukları doldurulamamıştı. 
Hava limanından Rize’ye doğru yapılan yolcuları taşıma işinde bir eksiklik var. Rize Merkezde sonlandırılan hizmetten Derepazarı ve İyidere istifade edemiyor. Yanı Rize Merkezde sonlandırılan HAVAŞ hizmetlerinin İyidere’ye kadar uzatılması Rize Artvin hava limanının kullanmasında yardımcı olacak, merkezin batısı da bu hava limanından istifade etmiş olacaktır . Keza yolcuların Rize Artvin hava limanı sefer sayılarının yeterli ve ileriye dönük yapılması olası mağduriyetleri azaltacak, hizmetin halkımıza ulaştırılmasını sağlayacaktır.
Ordu- Giresun hava limanında yaşanan sefer aksaklıklarını ve yolcuların isyanlarını çokça dinledik. Görünmez bir el Ordu-Giresun Hava limanının parlak başarılarına gölge düşürmek için seferleri halkın ulaşamayacağı saatlerde koymaktan çekinmedi.
Sabahın köründe ve gece 23 te konulan seferleri bana kimse izah edemez.
Bir başka vilayetin hava limanını dolaylı yoldan korumadır bu durum ve asla kabul etmiyorum.
Benzeri durumun Rize Artvin hava limanında yaşanmayacağını kimse bana iddia edemez. O nedenle siyasilerimizi bu konuda duyarlı olmaya ve sefer düzenlemelerine sahip çıkmaya davet ediyorum.
Günümüzde bağnazlığın zirvesi olan bir vilayetin çıkarını koruma işine maalesef devam edenler var. Bölge kaybetmiş, ülke kaybetmiş umurlarında değil. Anlaşılan o ki yine maalesef bu ayak oyunları aynen Ordu-Giresun Hava Limanı'nda olduğu gibi Rize Artvin Hava Limanı'na da yapılacaktır. Yetkilileri duyarlı olmaya, adaletli olmaya ve umumun menfaatini gözetmeye davet ediyorum.
Açılan yeni hava limanı Rize Artvin’de Rize standının olmadığını bildirdiler bana. Bu çok büyük bir eksikliktir. İl Kültür Ve Turizm Müdürümüz lütfen bu eksikliği hemen gidersin. Gelen yolculara rehberlik edecek, gezilecek yerleri gösterecek Turizm bürosunun behemahal faal hale getirilmesi gerekir.
Karadeniz’de Hava limanları, bölünmüş yol, limanlar tamamdır. Sıra Hızlı Trene gelmiştir. Devletimizden, onu yönetenlerden Samsun'dan Sarp'a Hızlı tren istiyoruz.
Bakı selam ve dua ile…

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar