Ordu
DOLAR13.6685
EURO15.521
ALTIN784.84
O.Rüştü BAŞ

O.Rüştü BAŞ

Mail: [email protected]

Sakin, sakin konuşalım

Türkiye genelinde Cumhur İttifakı’nın ‘beka’ sorunu vardı. Millet İttifakı’nın da “patates, soğan”  kuyruğu vardı. Sonuçta her iki ittifakta, farklı farklı illerde seçimi kazandı; İstanbul’daki “belirsizlik” hariç.

Finans sektörünün başkenti İstanbul... Türkiye para hareketinin yüzde 40-45’ni, üretimin yüzde 25’ni sağlayan bir “MEGA Kent” söz konusu olunca, el değiştirmesi zor dostum, zor!

 Hele hele ana muhalefet partisi CHP’nin genç/yetenekli adayı Ekrem İmamoğlu’na oy verenlere “bu kadar da olmaz, pes doğrusu dedirtene kadar sürmesi” doğaldır.

Süreci yakından takip edenler -dikkat ediyorsanız- say say bitmeyen oy torbalarını sakin sakin bekliyorlar.

Bu yeni durum, yani torbaların seçim kurullarına tesliminden sonra da başarı ile sürdürülmesi demokrasi tarihimiz açısından mutlaka değerlendirilecektir.

***

Sakin sakin konuşalım, dememizin bir nedeni de  “Sakin Şehir” Perşembe ilçemizin seçim sonuçlarıdır.

Son söyleyeceğimizi, baştan söyleyelim: Seçimi AKP Adayı Mustafa Saim Tandoğan kazandı. Kutlarım. CHP adayı Ata Altan kaybetti. Ona da bir daha ki yerel seçimlere, bugünden başlayarak hazırlanmasını tavsiye ederim.

***

Neden mi?

İtalya Chianti kentinde başlayan, oradan Dünya’nın -Türkiye dâhil- 28 ülke, 182 kentte gıda ve gastronomiye dayalı bir yerel kalkınma modeli uygulanıyor. Uluslararası Adı: “Cittaslow” Türkiye’de “Yavaş Şehir” yerine (Sakin Şehir) deniyor.  İlk sakin şehrimiz Seferihisar’dır. İzmir büyükşehir belediyesinin önemli desteği, Tunç Soyer’i Seferihisar’dan alıp, İzmir Büyükşehir belediyesi başkanlığına taşımıştır.

Sakin Şehir Perşembe ilçemize, hangi parti adayı belediye başkan seçilirse seçilsin, önünde 70 proje var. “Sürdürebilir üretime dayalı bir belediyecilik” anlayışını Perşembe’de yaygınlaştırmak zorundadır. Sınav başlamıştır... Büyükşehir belediyesinin desteğini arkasına alan bir ilçe belediye başkanı “Sakin Şehir” Perşembe’yi Ordu’nun doğal ürün merkezi yapabilir!

Üretimdeki başarı doğaldır, belediye başkanı Mustafa Saim Tandoğan hanesine yazılır.

Başarı, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’i, İzmir Büyükşehir Belediye başkanlığına taşıdı.

Perşembe ilçemiz belediye başkanı Sayın Tandoğan, büyükşehir belediye başkanlığına giden yolun taşlarını döşemeye şimdiden başlasın...

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar