Ordu
DOLAR13.7186
EURO15.5393
ALTIN786.53
Arif KALAFAT

Arif KALAFAT

Mail: [email protected]

SAKİN ŞEHİR’DE GÖZE ÇARPANLAR

Sayın okurlar siz bakmayın benim başlığa sakin şehir yazdığıma Perşembe ( Vona) sakin şehir falan değil bu böyle biline. Olmasın demiyorum olsun ama böyle değil.

Bilindiği üzere ilçemizde  Türkiye bay ve bayan yıldız ve gençler bisiklet şampiyonası düzenlendi. Bu organizasyonlar başka yörelerde üstüne para teklif edilip alınan organizasyonlar, o derece önemli yani ve  iki gün sürdü.  Ben katılamasam da gazetem üç gün bu yarışları büyük manşetlerle takip etti. İlçede bana gelen şikayetlere göre kimsenin haberi olmadı yani önemli bir yarışın reklamı sorumlular tarafından iyi yapılmadı. Ana yol kapatılınca ilçenin içindeki ara sokak ve caddelerde trafikle ilgili çok önemli sıkıntılar yaşandı. İşin önemini anlayamayan esnaf ve vatandaşlar önlem alınmadığı için bana isyan ettiler.

İlçe Spor Müdürlüğü  acaba siz gerekli reklamı ve  duyuruyu yaptınız da bu vatandaşlar  mı duymadı? Öte yandan  esnaf olarak ev sahipliğimizden şikayetçi olan misafirler de olmuş  hatta sporculara fahiş fiyatla yiyecek ve içecek satıldığı  ilçedeki bir çok kurumun da bu organizasyona ilgi duymadığı da aldığım duyumlar arasında . Öte yandan  bir başka  olumsuzluklar da  hiçbir görevli tarafından uyarılmayan ve yaptırım uygulanmayan  bağıran çağıran hurdacılar, overlokçular. Cadde ve yollara gelişi güzel ben merkezli  park edilmiş araçlar. Çekirdek çıtlatıp kabuğunu yere, sigarasının izmaritini kendi iş yerinin önüne atan esnaflar. Çay evleri tarafından sağlı sollu  ve ortadan parsellenen sokaklar, orada  oturup çay içenler masada küllük dururken izmaritini sokağa fırlatanlar.

Bu yazıyı hazırlarken sıkıldım bir dolaşayım dedim iki çay evi ile bir kahvenin önünden geçerken sanki sözleşmişler gibi üç ayrı kendini bilmez üç ayrı mekanın önünde içtikleri sigaranın izmaritini ayağımın dibine fırlatmazlar mı?  Fırça üstüne fırça gırla gitti vallahi.  Ardından sokağa  tükürüp, çöp atanlar çok sinirlendim çok...

Haaa birde bu aralar sakin şehirde sokak köpeklerinden birkaç tanesini  aynı zamanda topallamaya başladılar acaba aramızda sokak köpeklerine musallat olan  bir barbar bir cani mi dolaşıyor? Eğer öyle biri varsa lütfen ihbar edin.

Bakın sayın bizleri yönetenler! Hız kontrolü güzel oldu da Hükümet Konağı önünden itfaiyeye kadar refüjün üstüne tel çekin tel. Okullar halen açık. Tatile girse de yine açılacak azıcık laf dinleyin. Daha nelerde neler var neler. Kötü yönümüzü çokta yazmayalım dedim. Olamasak da sakin şehiriz. Dost var düşman var. Neme lazım bu kadarını bilin istedim işte. Bunları yapan insanlarla birlikte aynı oksijeni soluyoruz. Üzgünüm yapacak başka bir şey yok aslında, varda sanırım biraz bekleyeceğiz. Sabır sabır ya sabır.

Sözlerim arif olana, arif olan anlar.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar