Ordu
DOLAR12.5044
EURO14.1156
ALTIN722.13
Mümin SARI

Mümin SARI

Mail: [email protected]

ŞAMPİYON FATSA

Bölgesel Amatör Lig’in kuruluşundan beri bütün sezonları şampiyonluk hedefiyle açan Fatsa Belediyespor bu yıl bu hedefe, eğer bir futbol azizliği olmasa ulaşacak gibi görünüyor. Pazartesi 19 Eylül’de Orduspor’a karşı canlı izleme şansını yakaladığım takımımızın şampiyonluk hedefini tutturacağına kesinlikle inandım. Takımın oyuncu kadrosunun dökümünü yaptığımızda gerçekte ortaya çıkan tablo her şeyi izah etmeye yetiyor. Bu sezon için kurulan kadronun bu ligi rahatlıkla önde kapatacağını artık söylemeye bile gerek yok. Orduspor bu takım yapısıyla Fatsa Belediyespor’a direnç göstermesi hiç mümkün görülmüyordu. Öylede oldu zaten. Maçın tabela sonucu kesinlikle Fatsa takımımızın gerçek tarifi değil. Futbol da bazen yazılı olmayan kurallar ve sonuçlar vardır. Bu maçın sonucunu da böyle tarif etmek gerekir. Bu absürt sonucun bile iki takım arasındaki farkı ortaya koyması anlamına gelmelidir. Fatsa Belediyespor bu ligin misafiri olduğunu her haliyle ortaya koydu. Oyunu bütün yönleriyle idare etti. Futbol oyununda yapılması gereken bütün eylemleri Orduspor üzerinde gerçekleştirdi. Savunmasından, hücumuna, gol ve gollerine kadar ne organizasyon varsa ortaya koydular. Bu anlamda izleyenlere de ayrıca keyif verdiler. Ben maçı izlerken gerçekten üst düzey bir takım havasında gördüm Fatsa takımımızı. Takımı oluşturan oyuncu kadrosunun ne derece kalite düzeyini göstermesi anlamında da gerçek değerini ortaya koydular.

Bu düzlem içerisinde eğer olağan üstü bir futbol şansızlığı olmazsa bir dahaki sezonda profesyonel ligde bir takımımız daha oldu diyebiliriz. Bu durum Ordu futbolu ve futbolcuları için yeni bir ekmek kapısı demektir. Bunun için ne kadar çok çalışmaları gerektiğini bir daha altını kalın çizgilerle çiziyorum. Amatör ligimizde bulunan bütün oyuncu gruplarını tanıyor olmam bu tespiti yapmam için bir kanıttır. Lafın tamamı aklı olmayanlara söylenir derler. Bende lafın söylemek istemiyorum, siz anlayın sevgili futbolcu kardeşlerim.

Bu noktada iki satırda Orduspor için karalamak istiyorum. Bu ligde kalmanın fiziki şartları bana göre bitmiştir. Bu durumu takımı oluşturan bütün organlar inanmış gözüküyor. Asıl soru bundan sonra ne yapmalı. Fatsa Belediyespor maçında izlediğim takım kadrosu 1. Amatörde şampiyonluğa oynar, hatta şampiyon da olabilir. Fakat bir baraj maçı oynayacak yeterlilikte olduğuna inanmam zor. Bu durumun seneye yapılacak planlamada göz önüne alınacağını umut ediyorum.

Birde şunu söylemek istiyorum; maçın belli bölümlerini özellikle skor 4-1 olduğundan sonra rakip oyuncuları üzerine farklı amaç güdülerek yapılan çirkinliği Orduspor forması giyen futbolculara yakıştıramadım. Taraftar gurubunun futbolculara yönelik tahrik edici tezahüratlarını da kınamak istiyorum. Yukarıda da yazdım eğer gerçekten sonucu almaya yönelik oyuna devam etseydi rakip takım acaba tabelada yazan rakam ne olurdu. Bu durum içine düşünülen durumun bir daha tartılıp geleceğe yönelik planlamaların yapılmasında ders olur düşüncesindeyim. Futbol bir güç oyunudur, gücünüz oranında iş yaparsınız. Daha da yazmak istemiyorum. Son sözüm kimseye aciz içinde olduğunuzu izah etmeyin.  Fatsa Belediyesporumuza sonsuz başarı dileklerimi iletiyorum.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar