VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9331
EURO18.4099
ALTIN1039.3
Hüseyin Ağaoğlu

Hüseyin Ağaoğlu

Mail: [email protected]

reader

Savaşın ortası Ortadoğu kumpası

ABD sözde müttefikimiz PKK’yı destekliyor.
Rusya, İran, Türkiye ile itilaf, Suriye’yi destekliyor.
ABD, Suriye’yi vuruyor, Türkiye ABD’yi destekliyor.
Komşu olan ülkeler; Suriye ile Türkiye.
Dış ülkeler; ABD, Fransa, İngiltere.
Müslümanlar için önem arz eden bir gecede, bu ülkeler, kimyasal silah var paranoyasıyla Suriye’ye saldırdı ve ardından Türkiye de bu harekâtı desteklediğini açıkladı.
Bu İnsanlık dışı uygulamalara karşı çıkmanın tek sebebi silahın kimyasal olması mıdır? ABD’nin yağdırdığı bombaların vereceği zarar bu açıklamayla göz ardımı edilmektedir.
ABD’nin tıpkı ırakta yaptığı gibi Suriye’ye de ansızın saldırmasının tek sebebi Suriye’nin elin de kimyasal silah olduğu şüphesi midir? Bu şüphe olsa dahi bu durum kesin bir kanıtla belgelenmiş midir?
Bir gece ansızın hava harekâtı düzenleyerek Suriye’nin kimyasal silah depolarını vuruyorum diyerek ülkenin üzerine bombalar yağdırması, üstelik birleşmiş milletler kararı dahi olmadan sanki dünyanın hâkimiymiş gibi davranarak, iki Avrupa ülkesini de yanına alarak bu harekâtı yapmış olmasının tek amacı vardır oda işgaldir.
Masum halk bu plansız hava harekâtıyla ayırt edilemez. Bu harekât. Ne olursa olsun benim dediğim olsun harekâtıdır, bu sebepledir ki bu harekât hiç bir insani faktör düşünülmeden yapılmış bir harekâttır.
ABD’nin bu harekâtı; Esat yönetiminin kendi halkına yaptığı söylenen zulümden kurtarmak maksadıyla ve hiç bir çıkar gözetmeksizin, tamamen insanlık namına yaptığı söylenemez.
Hiç bir aklıselim insan ve Müslüman savaşı, savaşın içinde ki şiddetin şeklini şem âlini övmez! Birini diğerinden ayırarak haklılık sebebiymiş gibi kendince gerekçelerle bu suça destek veremez, vermemelidir...
Maalesef bu destek bir Müslüman ülkeden, Türkiye’den gelmiştir.
İktidarın aldığı her kararın koşulsuz doğru olduğu konusun da kanaat sahibi olanlar, bu konuda neden yorum yapmamaktadırlar...
Akıl insanın daima çıkarını korur, akıl baştan çıktığın da aklı ve nefsi zapt edecek, ille de vicdan gerekir... Muhakkak ki yanlış yapmaktan insanı, imanı ve vicdanı kurtaracaktır...
Yaşadığımız coğrafya gittikçe karışıyor ve biz birer birer komşularımızı bu karışıklığın için de kaybediyoruz. Komşularımızın tamamı Müslüman...
Sırf Esat gitsin diye mi biz Amerika’nın bu saldırısını uygun bulduk?
Esat’ın kendi halkına karşı kullandığı iddia edilen kimyasal silahlara karşı duruş sergilerken Türkiye, şimdi bombalarıyla Suriye’ye saldıran ABD’ye neden karşı durmuyor?
Hangi şartta ve koşulda olursa olsun, yanlışa yanlış, doğruya da doğru diyemediğimiz sürece tüm insanlık sırasıyla bu acıları çekmeye mahkûm olacaktır.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar