VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9437
EURO18.4342
ALTIN1039.2
Hüseyin Ağaoğlu

Hüseyin Ağaoğlu

Mail: [email protected]

reader

Seçim

Ülkümüz, ülkemizin ileri gitmesi, yerinde saymaması önündeki engelleri aşmasıdır.
Fakat her nedene bir sebep, her sebebe de bir mazeret uydurarak bu duruma da umut bağlayarak, neden olacağı kötü sonuçlara da seyirci kalarak her şeyi kabul etmekle de olmaz!
Neden sorusunun ve bu sorunun neden olduğu sebeplerin sorgulanmasının da sebepsiz yere eleştirilmesinin ve milletin şikâyetçi olduğu bütün sorunların içinde bulunduğu şartların, nedenlerine aldırmadan tercihini tekrardan temcit etmesinin sebebini araştırmak, bu tezatlığın kaynağını bulmak açısından önemlidir!

Bu sonuç; kazananın çok iyi olduğundan ya da kaybedenin kabiliyetsizliğinden değil de sadece sabit olan fikirlerin hiç yer değiştirememesinden olabilir mi?
ülkemizde ne ekonomide, ne üretimde, ne istihdamda, nede bu koşulların iyileşmesinde bir arpa boyu dahi yol alamadığımız halde tarımda, hayvancılıkta, samandan sığıra ithalata yönelen bir Türkiye gerçeği orta yerde dururken, üreten bir toplumdan ziyade tüketen bir toplum haline gelmişken büyüme kriterimizi sadece yollarla, köprüler yapmış olmakla açıklamak refah düzeyimizin arttığını herkesin evindeki fırına buzdolabına bağlamak ne kadar gerçekçi? Pazardaki patatesin, kuru soğanın, dolar kurunu geçmesi ile doların fırladığı zamanı, fındığın para etmez olduğu pazarı vatandaşın cebindeki paranın pul olduğu, Türk lirasının gün geçtikçe değer kaybına uğradığı, muhalefetin verdiği vaatlerin tamamını iktidarın gerçekleştirildiği bir ortamda olmaz denilen oldu seçim ilk turda tamamlandı.

Şimdi vakit sebep olunan bu sonucun memleketimize, milletimize ve devletimize hayırlar getirmesi ve tüm toplumu kucaklayacak bir iç siyasetle ortak akıl ekseninde birliğin ve bu birlikten doğacak gücün Türkiye’yi ayağa kaldıracağı şuuruyla hareket etme ve bunu sözde değil özde hayata geçirme vaktidir.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar