Ordu
DOLAR13.6685
EURO15.521
ALTIN784.84
Arif KALAFAT

Arif KALAFAT

Mail: [email protected]

Seçimin ardından Sakin Şehir

24 Haziran seçimlerinde AK Partiye Ordu’nun kazaları arasında en az desteği Sakin Şehir Perşembe vermiş bence… Sebebi malum yeteri kadar hizmet alamadı.

***

İlçe Seçim Perşembe’de vatandaşın seçmen kartına Otelcilik ve Turizm Okulu yazınca seçmen önce inşaat halindeki otelcilik okuluna daha sonra da ilgilere dualar ederek Zehra Şelale çatısı altındaki otelcilik turizm okulunda oy kullandı. Önlem alınabilinir miydi? Evet ama kimse gerek duymadı. Vatandaş küçük de olsa sıkıntı yaşadı. Önümüzde yerel seçim var ders alınıp inşallah aynı hatalara düşülmez.

***

İlçe Seçim Müdürlüğünde yetişmiş eleman olmadığı için seçim süreci boyunca emekli müdüre görev verildiğini biliyor musunuz?

***

Sakin Perşembe’de yeni trend verilen oyun fotoğrafını çekip çevreye ve arkadaşlara hava atamak olduğunu biliyor musunuz?

***

Sakin Şehir Perşembe’de okulların birinci katlarında müsait yerler olmasına rağmen sandık başkanları seçmeni değil kendilerini düşünerek ikinci katlara sandık kurdular bu durum da merdiven çıkmakta güçlük çeken yaşlı insanları canından bezdirdi.

***

Edinilen bilgiye göre 24 Haziran gecesi 23.15 saatleri arasında Perşembe’de kendi çapında kutlama yapmaya kalkan AKP’lilerin konvoyuna kendini bilmez kişi veya kişilerce saldırılmış Ak Parti İlçe Gençlik kolları başkanı Uğur Çaka ve bir Ak Parti sempatizanı Tuncay Öztürk darp edilmiş yere düştüğünde kolları bileklerinden kırılmış bu menfur olayı bütün sosyal demokratlara mal etmek yanlış olur sosyal medyada yapılan yorumlara dikkat etmek gerekir tahriklerle ortamı germenin bir anlamı yok.

***

25 Haziran Pazartesi günü Perşembe içinde alacak verecek yüzünden tabanca iler yaralama sonucu kan akması seçim sonuçlarının önüne geçti sevindirici haber ise olaydan sonra küs olan bazı kasaplar çok güzel bir dayanışma örneği vererek hastanede de olsa batıştılar.

***

Kalafatlar Ailesi Alışveriş Merkezlerinin 11.nci şubesini memleketleri olan Vona’ya açtılar tüm aile fertleri oradaydı ilgi güzeldi açılışa katılım da öyle oldu Perşembe’den On bir genç çalışanı varmış nice iş sahaları nice on bir gence iş olsun inşallah. Rekabetin olduğu yerde Kaliteli Hizmet olur derler bir soydaş olarak Kalafat ailesine yolları açık olsun diyorum.

***

Sakin Şehir Perşembede seçimlerin hemen ardından önceden cılız bir şekilde yürütülen yerel seçimlerin stardı hızlandı heyecan dorukta bazı insanların yürüyüşleri ile söylemleri hemen ertesi gün anında değişti. Perşembe’de adam mı var (siyasi anlamda)  diyenler görün bakın ne babayiğitler çıkacak hepinizin ağzı açık kalacak az sonra.

Yazdıkların arif olana, arif olan anlar.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar