VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR18.1091
EURO18.2174
ALTIN1016.7
Şinasi KARA

Şinasi KARA

Mail: [email protected]

reader

ŞEHİR HASTANELERİ VE DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ

Gelecekte şehir hastaneleri, önemli bir ihtiyaç olarak ortaya çıkacak. Şimdiden devlet tedbirini alıyor. Hasta garantili, şehir hastaneleri inşa ediliyor.

Nüfusa göre hasta oranı artıyor. Nüfus artışı ile hasta sayısı arasındaki doğrusal oranın, çok daha hızlı artacağı hesaplanıyor.

Hastalıklar neden artıyor?

Hastalıklardaki artış nedenlerini beş başlık altında özetlemek mümkün.

1. İlk sırada sağlık sektörü var. Sektör para kazanmak amacıyla, insanı hasta ediyor. Teşhis adı altında, gereksiz yere röntgen ışınları kullanılıyor. Sağlam insan dahi, hasta ediliyor. İlaçların yan etkisi var ve insana zarar veriyor. İlaç kullanımı, yeni hastalıklara yol açıyor. Bazı aşıların kandırmaca olduğu anlaşıldı. Finlandiya'da aşı yasaklandı. Bizim gibi ülkeler pazar olmaya devam ediyor.

2. İkinci sırada ''Nişasta Bazlı Şeker'' var. Şeker, insana zararlı bir madde. Nişasta bazlı şekerin zararı ise, normal şekerin yüz misli daha fazla. İnsülin direnci ile başlayan zarar, diyabet ile sonuçlanıyor. Fransa, ülkesine Nişasta Bazlı Şekeri sokmuyor. NBŞ kullanan ülkelerde, diyabet hastalığı hızla artıyor.

3. Üçüncü sırada Genetiği Değiştirilmiş Tohumlar var. GDO’lu tohumlardan üretilmiş mısır, soya fasulyesi gibi gıdalar, insan sağlığını bozuyor. Kanser hastalığının en önemli nedenlerinden birinin GDO’lu gıdalar olduğu, fareler üzerinde yapılan deneyimlerden anlaşıldı. Ancak, ucuz olduğu için, gıda sektöründeki kullanımı önlenemiyor.

4. Dördüncü sırada ÇEVRE KİRLİLİĞİ var. Tarım ilaçları ve aşırı gübre kullanımı zehir saçıyor. Nehirlere ve denize atılan zehirli kimyasallar, deniz mahsullerine ulaşıyor. Haftada bir günden fazla balık yemenin, zararlı olacağından söz ediliyor. Zira deniz mahsullerinde ağır metaller birikiyor. Bu metaller, insana zarar veriyor.

5. Beşinci sırada radyasyon var. Modern insan, çok aşırı cep telefonu kullanıyor. TV izliyor, elektrikli alet kullanıyor. Her gün radyasyon alıyor. Ev inşaatında kullanılan doğal taşlar ve granit radon gazı yayıyor. Akciğer kanserinin bir numaralı nedeninin radon gazı olduğu iddia ediliyor. Radyasyona bağlı hastalıklar hızla artıyor.

Sonuç olarak, önümüzdeki 10 yıl içerisinde sağlıklı insana rastlamak tesadüf olacak. Şimdiden her ailede, ağır bir hastalıktan mustarip insan yaşıyor. Bu nedenle Hükümetler, şehir hastanelerine öncelik veriyor.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar