Ordu
DOLAR18.6472
EURO19.675
ALTIN1078.1
H. Naim GÜNEY

H. Naim GÜNEY

Mail: [email protected]

reader

SEL FELAKETİNDEN DERSLER ÇIKARTMALIYIZ

Perşembe ve Fatsa'da yaşadığımız selden dolayı herkese geçmiş olsun. Ölenlere rahmet diliyorum. Mübarek Ramazan Bayramında yaşadığımız bu korkunç sel afeti çok zarar ve ziyana sebep oldu. Köylerin adı mahalleye çevrildi ne değişti? Koskoca İl özel İdaresi teşkilatı kapatılarak, Ordu şartlarını çok iyi tanıyan deneyimli idarecileri ve fedakar personeli sağa sola sürüldü de ne kazanıldı? Afet anında acil müdahalelerde çok yetersiz kalınmıştır. Efirli, Kumbaşı, Perşembe,Fatsa'da evlerin,iş yerlerini basan sel sularını tahliye etmekte çok gecikmeler olmuştur. 

Ordu adına bu sel afetinden maddi ve manevi çok ağır bir fatura çıkmıştır. Can ve mal kayıplarıyla acılar dahada katlanmıştır. Bu afetin büyümesine alt yapı yetersizlikleri gibi birçok eksiklik ve hatalar neden olmuştur.

Yine alelacele plansız, hesapsız alt yapılara el atılmamalıdır. Dere taşkın kotları altında iş yeri ve konut yapılmasına ve imara açılmasına kesinlikle müdahale edilmelidir.
Ayrıca çoktandır kamuoyunda gündemde olan "Ambulans Helikopter" talebi bu felakette daha çok haklılık ve anlam bulmuştur. Çünkü Ordu havalimanında pistte bir adet Sağlık Bakanlığı logolu ambulans helikopter de park edildiği görülmüştür. Yaşanan sel felaketinde acil hastaları ve yaralıları taşıma amaçlı Ankara'dan geçici olarak, Ordu'ya yollandığını sanıyorum. Biz Ordu-Giresun illerine ortak bir ambulans helikopterin kalıcı olarak tahsisini istiyoruz. Perşembe -Efirli bölgesine 100 yataklı bir hastane kurulmasını talep ediyoruz.
Kamu adına asfalt yol yapmayı, plaj açmayı acil hizmet diye sunanlar artık sınıfta kalmıştır. İnşallah mangalda kül bırakmayanlar bu felaketlerden rant değil ders çıkartırlar.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar