Ordu
DOLAR13.6671
EURO15.5224
ALTIN784.35
Gökhan ŞAHİN

Gökhan ŞAHİN

Mail: [email protected]

SGK İADESİ  İÇİN SON GÜN 31 MAYIS 2018 PERŞEMBE

Toplum olarak kitap alırken kapağına, film seçerken afişine baktığımız için bende yazılarımda başlığa dikkat ediyorum. O nedenle dikkat çekici başlıklar kullanarak yazılarımın okunarak  ve sizlere daha faydalı olmayı amaçlıyorum.

Daha öncede ‘sgk dan teşvik almaya hazırmısınız ‘ başlığı ile bu konuyu sizlerle daha kanun çıkmadan önce detaylı paylaşmıştım. Sürenin sonlarına yaklaşırken önemine binaen tekrar hatırlatmak istedim.

7103 sayılı kanunla belli şartları taşıyan işverenlere GEÇMİŞTE BİRİKMİŞ OLAN TEŞVİK TUTARLARINI FAİZİYLE BİRLİKTE geri alma imkanı getirildi.

                  PRİM TEŞVİK İADENİZİ NASIL ALACAKSINIZ?

  • Geçmiş dönemlerde yararlanılmamış olan prim teşviki, destek ve indirim tutarlarını HATASIZ TESPİT ETTİRMEK VE DOĞRU BİR ŞEKİLDE BELGELENDİRMEK,
  • Kanunun yürürlük tarihinden itibaren 31 MAYIS 2018 tarihine kadar SGK ya başvurmak, 
  • Başvuruda bulunmadan önce iade tutarınızı Mali Müşavirinize hesaplattırıp başvuru yapabilirsiniz. Başvuru sonrasında, Sosyal Güvenlik Kurumu talep etmiş olduğunuz teşvik tutarını kanuni faizi ile birlikte hesaplayıp, öncelikle Kuruma olan yapılandırılmış, ertelenmiş, v.b. tüm borçlarınıza mahsup ediyor. Kuruma herhangi bir borcunuz yok  ise de iadenizi gerçekleştiriyor.
  • Bu başvuruda geriye dönük yedi yıllık (7 YIL) SGK prim teşvik iadenizi alacaksınız. Sonrasın da  bu süre en fazla geriye dönük 6 aylıkdönemi kapsayacaktır. Buda işverenler için ciddi hak kaybı olup acele etmenizde fayda vardır. 
  • BU FIRSATI KAÇIRMAMAK İÇİN; 31 MAYIS 2018 SON GÜN OLDUĞUNU HATIRLATIR,
  •  

Tüm okurlarıma iyi haftalar, işverenlerimize bol teşvik iadeli günler diliyorum.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar