Ordu
DOLAR17.0974
EURO17.5041
ALTIN968.78
Arif KALAFAT

Arif KALAFAT

Mail: [email protected]

reader

SİZ GELMEZSENİZ BAYRAM BÖYLE OLUR

Yine bir Bayram benim yine bir Bayram yazım

Perşembe’de hava soğuk ve yağışlı… Belediye meydanında 19 Mayıs Atatürk’ü Anma  Gençlik ve Spor Bayramı için ilçe spor müdürlüğünün çelengi Atatürk Anıtı’na konulacak.  Fotoğrafları kullanamadığım için ben yokum ama yağmur-yağış tören yapılıyor. Çelenk sunma törenine katılan bazı arkadaşlar bayramları çelenk sunma töreninden ibaret zannederek kapalı salondaki törende yoklar, onlar yok, halk yok. (Yok denecek kadar az) Bayramda ne var ?  Hemen söyleyeyim: İki Wuşhu öğrencisi ile beş dakikalık gösteri, Beş Tekvandocu on beş dakika gösteri, On boks öğrencisi on beş dakika gösteri, ödül töreni ve müzik. Gözümüz aydın. Bayram bitti beyler.

Ey Perşembeliler hava yağdı diye bayrama gelmemek niye ? O salonu neden boş bıraktınız. Geçerli mazereti olanlar,  araçları olmayanlar size sözüm yok.  Araçları olup ta kahvehanelerde  oturan oyun oynayıp lak lak yapanlar size söylüyorum. Bu vatan böyle sizler gibi düşünenler tarafından kurtulmadı. Milli şuurumuza, milli duygularınıza ne oldu? Konuşurken mangalda kül bırakmayanlar,  vatan sevgisiyle yanıp tutuştuğunu söyleyenler neredesiniz? Bunlar bayramlarımızı yok etmek istiyor diyenler hanisiniz. Sağa-sola çamur atmaya gerek yok. Geleceksiniz, katılacaksınız .Varsa eksik-gedik ondan sonra konuşacaksınız.  Silkinip kendinize gelin. Çocuklarınıza örnek olun ki bu vatan sevdası nasıl bu güne kadar geldi, bundan sonra da nesillerce devam etsin. Bütün çabam bunun için.

 Size gelince  fırça yiyenler.  Yok böyle bayram programı işinizi yapın kardeşim, işinize bırakın. Bal yapmaz arılar gibi  çok çalışırmış gibi davranıp ta sağa sola gülücük atmakla  bu işler olmaz. İşte sonunda böyle olur, fırçayı yersiniz ha…Fırçayı yediniz düzelir misiniz hiç zannetmiyorum. Neden biliyor musunuz? Kalbiniz ve yüreğiniz boş, bana darılıyorsunuz ama  liyakatiniz yok  ondan.  Gerçi diploması Perşembe için  fazla gelen  arkadaş var ama onun sevdası hep başka.   Bırak iş ilanlarını yayınlamayı da asıl işini yap yeter.  Haydi hayırlı işler .Yazım Sözüm Arif Olana .Arif Olan Anlar.

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar