VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9331
EURO18.4099
ALTIN1039.3
Hüseyin Ağaoğlu

Hüseyin Ağaoğlu

Mail: [email protected]

reader

SON TÜRKLER..!

 

KORKMA! Diye başlayan istiklal marşımız var.

İki yüze yakın devlet kurmuş tahtımız, yüz yıllarca bu topraklarda hüküm sürmüş bahtımız, bin asırlık tarihimizle sıkı sıkıya bir bağımız var.

Geleceğe umutla bakan. Değerlerine her daim sahip çıkan. Türklüğün şiarını altın harflerle  tarihe yazan bir ecdadın ahvadıyız.

Bu dünde böyleydi, bugünde böyle, Türklüğü ırkçılık olarak anlayan ve bu yönde konuşanlar, esasında  başlarında sadece kafatası taşıyanlardır.

Geçmiş tarihte Türklüğü yok etmek  isteyen, ülke topraklarımıza göz diken bu  medeni milletler.

Hasta Osmanlıyı istila için, harekete geçenlerdi. 

Çanakkale’yi geçmeye geldiler. Türkün imanla direneceğini hesap etmediler. Çanakkale geçilmezdi bilemediler. Kahraman ordumuz  dur!  Çanakkale geçilmez dedi. Düşmanlarını tarihe gömdü.

Seddülbahir'de , Arı Burnun'da, Anafartalarda, Conk Bayırın'da ve devamında 19 Mayıs 1919 da bir yiğit samsunda,karaya ayak bastığı anda , ya istiklal ya ölüm dedi ve tam bağımsız bir ülkeyi işaret etti.

Yaktığı meşale; Anadolu’da, Sivas’ta, Erzurum’da, Amasya’da ve Havza’da… Mustafa Kemal paşa tüm yurtta  milli mücadeleyi başlattı,

İstanbul hükümetini anında yoksaydı.

Yeni bir meclis kuruldu. Bir  milletin talihi işte böyle değişti.

Türkü, Kürdü, Çerkezi kırk iki buçuk milleti bir araya toplayan, al sancağı kanlarıyla kırmızıya boyayan tek yürek cepheye Allah Allah diye koşan bu geçmiş bizim. Türk demek! 

Türkiye Cumhuriyeti’nin yurttaşı bu bütünün bir parçası bu birliğin yapı taşıdır.

Türkün Türk’ten başka dostu yoktur.

Gerisi Bizans oyunları, emperyalizmin hain planıdır.

ABD bir federal devlettir.

Federasyondur,farklı milletlerden oluşan ayrı kültürden de olsa,Amerikan vatandaşı sayılan bir birliği temsil eder.Peki!Nasıl anlaşıyorlar nasıl huzurla  bir arada yaşıyorlar.Bu sorunun cevabı "Özgürlüklerdir" esası. 

Buna sadık kalan bir yönetim tarzı var olan, bundan da asla tavizi olmayan bir sistemi uygulayan, işte budur Amerika’yı birleşik kılan.

Kendi ülkesi dışında kurduğu oyunla dünyaya hakim olmak adına yaptığı icraat; milletleri ayrıştır etnik yapılara bölüştür. Ortalığı karıştır. Birbirleriyle çatıştır. Sonra özgürlük vadet ve o ülkeyi işgal et. Bunun için sloganlar üret, birbirlerini yok etmelerine müsaade et.Parçala,böl ve yönet.

Eyyy!  İnsanlık bu oyun kirlidir, aktörleri bellidir. Önemli olan ortak tarihi olduğunu bilmek bu tarihin izinden gitmek. 

Biz geçmişimiz bir, tarihimiz kültürümüz, bir milletiz.

Güçlü olan biziz biz biriz.

Bundan korkanlar. Bizi ayrıştırmaya  birbirimize düşman yapmaya çalışanlardır. Onlar en korkaklarıdır aslında. Sen asla KORKMA...

Saygılarımla,

 

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar