Ordu
DOLAR9.5456
EURO11.1121
ALTIN550.21
Çetin GÜMÜŞ

Çetin GÜMÜŞ

Mail: [email protected]

Spordaki Gelişmeler

Ordu’nun süper ligdeki tek takımı olan bedensel engelliler basketbol takımı yıllardır Ordu ve Altınordu Belediyesi altında faaliyetini sürdürdü. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Hilmi Güler ile yapılan görüşmelerin olumlu geçtiği ve büyük bir ihtimalle yeni sezonda Ordu Büyükşehir Belediyesi altında faaliyetlerini sürdürecekler. Bu karar hayata geçebilirse yıllardır ekonomik sıkıntılarla mücadele eden engelliler basketbol takımı rakipleriyle daha eşit şartlarda mücadele etme şansı yakalayabilecekler.

Yeni Orduspor Kulübü’nde beklenen anlaşma nihayet gerçekleşti daha önce prensip anlaşmasına varıldığı açıklanan teknik direktör Cüneyt Tiryaki ile İdari Menajer Cevat Macit ile 1 yıllık sözleşme imzalandı. Gözler artık yapılacak transferlere çevrildi.  Tiryaki ve Macit Afjet Afyonspor’da yaptıkları başarılı çalışmaları umarız bu sene de Ordu’da da gerçekleştirebilirler ve Yeni Orduspor’u bir üst lige çıkarmayı başarabilirler.

Yeni Orduspor ile Orduspor Kulüplerinin prensip olarak Orduspor 1967 isminde ortak karara vararak Türkiye Futbol Federasyonu’na isim değişikliği başvurusunda henüz netleşen bir durum olmadı. Umarız iki kulüp yöneticileri ve taraftarların büyük bir bölümü bu birlikteliğe olumlu bakarken bir pürüz çıkmaz ve bu birliktelik hayata geçirilir ve yeni isimle yeni başarılar elde ederek bir an önce bu şehrin futbolda hak ettiği yerlere gelinir.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar