VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9331
EURO18.4099
ALTIN1039.3
Hamza ALP

Hamza ALP

Mail: [email protected]

reader

SU HAYATTIR

Ünye ile dans etmek herkesin harcı değildir, dans etmek için bile önce izin istenir. Neyse gelelim konumuza. Rahmetli Belediye Başkanı Mithat Kısacıkoğlu dönemine dayanan Ünye’nin meşhur acısuyunu birileri halka sormayı bırak oranın mahalle muhtarının bile fikri alınmadan çeşmelerin suyu kesiliyor. Siz şimdi kendinizi büyükşehir olduk diye tüm yetkiler bizde astığımız astık, kestiğimiz kestik derseniz birileri de en sonunda çıkar o sökmüş olduğunuz muslukları tekrar yerine taktırır. Hani meşhur bir laf var sizlerde bilirsiniz hep deriz ya “Burası Ünye Burada Durmak Lazım” diye işte bu söz bir kez daha tecelli etti. Çeşitli bahaneler uydurup suyu çeşmelerden kestiniz. Onu öyle yapmasanız da madem suyu başka mahallelere de taşımak istiyorsunuz güzel düşünce. Mahalle muhtarı ve oranın ileri gelenleri ile bir fikir alışverişi yapsanız daha iyi olmazmıydı. Tamam katılıyorum bazı yerlerde çeşme fazla olmuş olabilir, bunu da güzel yolla söyleyip hallolması gerekirken siz ne yapıyorsunuz kendi yetkilerinizi kullanarak sizleri oraya, o makama taşıyan halkın suyunu sormadan kesmeye kalkıyorsunuz. Hani sizin adaletiniz, hani sisin vatandaşa bakış açınız. Hani sizler herkesi kucaklayan herkese aynı mesafede olan kişilerdiniz. Fikrinizle zikriniz aynı değil. Fevzi çakmak mahallesi öyle sizin diğer mahallelerinize veya beldelerinize hatta ve hatta ilçelerinize benzemez. Niye hem sizi yıllarca iktidara taşıyan bir mahalleye sizlerin göstermiş olduğu bu saygısızlığa ne demeli bilmiyorum.

Birde başka bir konuya değinelim, hani bizim büyükşehir belediye başkanımız her Çarşamba gelip burada halkı dinleyecekti, ne oldu cicim ayları geçtiği için unuttu buraları diye düşünüyorum. Yada buralara yapılmasını söylediği şeyleri yapamadığı için halkın arasına girmeye yüzü mü yok yoksa. Hani mega projelerimiz vardı. Hemen duyar gibiyim tabakhane deresi islahı başladı yapılıyor işte. Allah aşkına ne bitmez tükenmez bir tabakhaneymiş burası, Ahmet Arpacıoğlu ikinci belediye başkanlığı döneminde başlayıp hatta bir tarafının istimlak işleri bitmiş ve yapımına başlanmış olan bu tabakhane deresinin diğer yakasında bulunan istimlak işlemleride tamamlanıp yoluna koyuldu. Ve yapılıyor, ancak bize burası öyle bir anlatılıyor ki sormayın gitsin. Başlamış bir işi hızlandırıyorsun, bunu yapmak demek bu kadar maharet istediğini bilmiyordum bravo tebrik ediyorum. Peki hani bir diğer projemizde vardı Kültür Sarayı ona ne oldu. Yapılacak bakanlıkla görüşmeler devam ediyor. Ne bitmez bir görüşmeymiş anlayamadık. Hele şimdi daha zora girdi. Niye tek başına iktidar döneminde bu işi yapamayan koalisyon hükümeti zamanında hiç yapamaz.

Gelelim saadete, biz halka rağmen, halka sorulmadan iş yapılsın istemiyoruz. Bizim büyükşehir belediyesinde bulunan meclis üyelerimiz ne yapar, bunlarla hiç istişare yapmazlar mı? Buranın farklı olduğunu söylemezlermi?

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar