Ordu
DOLAR15.8769
EURO16.8435
ALTIN942.55
Şinasi KARA

Şinasi KARA

Mail: [email protected]

reader

TARİH AF ETMEZ

Tarih tekerrür ettiği için, tarih bilmek geleceğinize ışık tutar. Her Türkün tarihini bilmesi gerekiyor. Tarihini bilemeyen Türk, cehaletin kurbanı olmaya mahkumdur.

Bir milleti yok etmenin yolu, onu tarihinden uzaklaştırmaktan geçiyor. Türk Milleti, destanlar ile tarihini kuşaklara aktarmıştır. Bunlardan önemlisi, Alp Er Tunga destanıdır.

Destan şöyle başlıyor.

Alp Er Tunga öldü mü, 
Issız Acun kaldı mı,
Ödlek öcün aldı mı, 
İmdi yürek yırtılır.

Dokunur kanımıza,
Od düştü canımıza,
Ne oldu Hakanımıza, 
Alp Er Tunga öldü mü, 
Ödlek öcün aldı mı,
İmdi yürek yırtılır.

Ve devam ediyor.

Alp Er Tunga M.Ö. 7 yüzyılda yaşamış Türk Hakanıdır. Hayatı, İranlıların Türk yurtlarına yaptığı akınları önlemekle geçmiştir.

Alp Er Tungayı yenemeyen İranlılar, onu ''Kötülük Tanrısı'' diye tanımlıyordu.

İran Şahı, Alp Er Tunga'yı yenemeyeceğini anladı. Barış yapmak üzere davet edildiği bir yemekte zehirlenerek katledildi. Yaşı ilerlemişti ve tuzak ihtimalini tahmin ediyordu. Uyarıda bulunan bakanlarına ''En kötü barışın, zaferle kazanılmış savaştan daha yararlı olacağını'' söylüyordu.

Alp Er Tunga'nın torunu TOMRİS HATUN, onun intikamını aldı. Tomris Hatun, Türk yurduna akın düzenleyen İranlıları kanlı bir savaş sonunda yendi.

Karşısına çıkarılan yenik Şah ''bana ne yapacaksın'' diye sordu. Tomris Hatun ''seni kana doyuracağım'' diye cevapladı. Şahın kafasını kestirdi ve içi kan dolu bir kaba koydu. İrana gönderdi.

Tarih af etmiyor.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar