Ordu
DOLAR18.6384
EURO19.333
ALTIN1048.7
Şükrü Karaman

Şükrü Karaman

Mail: [email protected]

reader

Tarihin çöplüğüne gömüldüler…

Milyonlarca Fenerbahçe taraftarı, 3 Temmuz sürecinde alınlarına sürülmek istenen “sözde şike” lekesinin yargı tarafından tarihin çöplüğüne gönderilmesinin haklı onurunu ve sevincini yaşıyor.

Türkiye Cumhuriyeti tutkunu Fenerbahçe’nin ele geçirilmesi amacıyla  terör örgütünün  3 Temmuz’da sahneye koyduğu  “sözde şike” operasyonunun kirli oyun olduğu Yargıtay 5. Ceza Dairesi’nin verdiği karar ile kanıtlandı.

O zor günlerde takımına sahip çıkan, bu uğurda hapis yatan Başkan Aziz Yıldırım’ın mahkemede dile getirdiği  “Ne şikesi, memleket elden gidiyor” çığlığı 15 Temmuz 2016’daki kanlı darbe girişimi ile kanıtlanmıştı. Aslında  “sözde şike” savlarının kurmaca olduğu da o gece kendini göstermişti.

Vefakar Başkan Aziz Yıldırım ile arkadaşları, teknik direktör Aykut Kocaman ve oyuncular yalnız bırakılmalarına rağmen, kara günlerde takıma, kulübe sahip çıkarak adeta destan yazmışlardı. Öylesine çaresiz ve yalnızdı ki Fenerbahçe, ezeli rakipleri bile yanında durmuyor, bazıları ”sözde şike” saçmalığına tutunarak yok etmek için uğraşıyorlardı. Hala  Fenerbahçe’nin 2010-2011 sezonunda kazandığı  şampiyonluğa “şike” diye saldıranlar var. Yargıtay kararının ardından ne diyecekler doğrusu?   

Bilemedikleri, hesaplayamadıkları Fenerbahçe olmadan kendilerinin  olmayacağı, Türk futbolunun son derece yavan kalacağı gerçeği. i Bilmelerine rağmen “Düşenin dostu olmaz” örneği  zor günlerde asırlık kulübü UEFA’ya şikayet ediyorlardı. Ama, taraftarından aldığı güç ve destekle Türkiye Cumhuriyeti’nin kalesi Fenerbahçe’nin her türlü kumpaslara direnerek yıkılmayacağı gerçeğini asla öngöremiyorlardı.  Özgürlüğünden yoksun kalma pahasına Fenerbahçe’ye sahip çıkan, koruyan, terör örgütüne teslim etmeyen Aziz Yıldırım ve arkadaşları, ona sonsuz destek veren özverili taraftar bugün kazanılan utkunun ve aklanmanın baş aktörüdür.

Herkesin ve kesimin korktuğu,  “Aman başıma bir şey gelmesin” diyerek saklandığı, kaçındığı o utanılası günlerde Fenerbahçe Kulübü, başkanı, yönetimi, hocası ve taraftarıyla kumpaslara, alınlarına sürülmek istenen lekeye meydan okuyarak tarih yazdılar. Haklı oldukları yıllar sonra önce İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nin beraat kararıyla, ardından Yargıtay 5. Ceza Dairesi’nin bu kararı onaylamasıyla somutlaştı.

Doğru aksasa, topallasa da sonunda hedefine ulaşır. Yeter ki inandığı yoldan ve hedefinden sapmasın. Fenerbahçe ve milyonlarca emekçi taraftarı, şimdi şanlı tarihlerine sürülmek istenen lekenin gözyaşlarıyla, alın teriyle, sevdasıyla yıkandığı şanlı direnişin zafere dönüşmesinin mutluluğunu yaşıyor.

Haksızca, hukuksuzca milyonların canını yakanlar, “Fenerbahçe şike yaptı” diyenler ve içi kof savları Yargıtay’ın kararıyla bir daha hatırlanmamak üzere tarihin çöplüğüne gömüldüler.

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar