Ordu
DOLAR13.7186
EURO15.5393
ALTIN786.53
Mümin SARI

Mümin SARI

Mail: [email protected]

Tesellimiz Altınordu oldu

Bu haftaki ilkyazımızda Yeni Orduspor’u anlatmıştık. Bugün ise diğer takımlarımızı masaya yatıralım. İlk olarak Fatsa Belediyespor’u konuşalım.

Fatsa Belediyespor’un yükü Yeni Orduspor kadar değildi.  Onun da kendi çapında bir özgül ağırlığı olduğunu biliyoruz. Bu ağırlığı kaldıracak yapıya sahip miyiz bunu da zaman gösterecek. Uzun bir süreçten sonra yakalanılan profesyonel ligden düşmemek gerekir. Fatsa takımımızın burada kalması zaten başlı başına bir başarı öyküsü olur.  Umarım bu öyküyü yazarlar.

*

Bu haftanın en dramatik maçını Bölgesel Amatör Lig’deki temsilcimiz Ünye 1957 takımımız yaşadı. Lider girdiği haftada en yakın rakibi Yozgatspor takımına çok dramatik bir sonuçla evinde yenilmesi bizi yeterince üzdü. 2-0’lık skor avantajını yakalamak da işin cabasıydı. Maçın son 10 dakikasında üç gol yiyerek çok kötü bir sonuca razı gelmesi üzüntü vericiydi. Elimize geçen bu fırsatı böyle kötü kullanmanın bedeli belki de bir üst lige veda gibi görülebilir. Fakat bu oyun çok enteresan sonuçlara gebe bir oyun. Yarının ne getireceğini bilemiyoruz. Sonuna kadar mücadeleyi sürdürmek gereklidir. Hani tabir caizse daha her şey bitmedi. Gidilecek uzun bir süreç vardır. Bu süreci çok iyi yönetmek gerekir. Umarım başta sayın hocam İbrahim Yıldırım ve futbolcuları olmak üzere bu takıma destek veren bütün güçlerin birlikteliğinde tekrar o yeri yakalayıp finali kazanırız.

*

Son paragrafı da Altınordu Belediyespor’a ayırayım dedim. Sezon başında yaptığı transferlerle mütevazi bir takım oluşturan Ergin hoca ve ekibini kutluyorum. Haddini bilerek ortaya koyduğu hedefe doğru yavaş yavaş yürüyor. Bu haftanın tek galibi yet alan takımımız olarak kendilerini bir kere daha kutlamak istiyorum. Futbolun enteresan bir oyun olduğunu hepimiz kabul ediyoruz. Sonuç alınmamış maçta her şey olabilir. O yüzden ki: gidilecek uzunca bir süreç var her şey olabilir, geriye kalan sürece bu açıdan bakarlarsa sanırım çoklarının hayal edemediği bir başarıyı yakalayabilirsiniz. Burada tek yapacağınız şeyin çok ve samimi olarak çalışmaktır. Bu felsefede bu yapıda var diyorum. Daha çok başarılı maçlarınız olsun.

Bu haftayı çok kötü geçtik. Profesyonel ligdeki iki temsilcimiz haftayı mağlubiyetle tamamladılar. BAL’da mücadele eden iki takımlarımızdan Ünye 1957 kendi evinde 6 puanlık maçtan puansız ayrılarak çok önemli bir darbe yedi. Tesellimiz Altınordu Belediyespor’un deplasmanda Turhalspor’u 2-1 yenmesi oldu. Ergin hoca ve talebelerine teşekkür etmek gerekiyor.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar