Ordu
DOLAR16.0825
EURO17.3047
ALTIN964.77
Arif KALAFAT

Arif KALAFAT

Mail: [email protected]

reader

Top Büyükşehir’de

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in Perşembe açısından işi çok zor..!

Neden mi?

Ordu, Büyükşehir statüsü aldıktan bu yana üvey evlat muamelesi gören, Ordu’nun sözde ‘Sakin Şehir’ unvanlı ilçesi Perşembe, tabiri caizse yağmur bekleyen palamut balığı gibi ağzı suyun yüzünde, bir damla yağmur suyu bekliyor.

Büyükşehir Belediyesi’nin bu ilçede yapacağı o kadar çok işi var ki, sormayın gitsin!

Sanayi sitesi, pazar yeri, tuvaletleri, eski öğretmenevini, Vona Oteli, Aktaş Plajı, Doğal Gazı o getirecek.

Bizler elimizi açtık bekliyoruz. Ötesi beri geldi, zaman akıp gidiyor.

-Ha bu arada TOKİ tarafından üye kayıt paraları alınmış ancak şu anda uykuda… TOKİ’yi de bekliyoruz.-

En önemlisi de ilçe ekonomisinin olmazsa olmazı Komando Taburunu da bekliyoruz. Bir yıl geride kaldı, çıt yok.

***

Yiğidi öldür, hakkını yeme…

Perşembe sahiline nefes alabilmek için ihtiyacımız olan günün şartlarına göre güzel diyebileceğimiz bir park yaptılar. Ancak park çevre düzenlemesi bittikten sonra halen işletmeciye teslim edilmemiş ve şu aralar o parkın yeşil alanını yabani otlar sardı. Ben oradan geçerken işletmeciye kızarken, öğrendim ki Büyükşehir orayı halen sözleşmesi olan işletmeciye teslim etmemiş. Ne bekleniyor anlayan yok. İlk etapta korona virüs salgınını mazeret gösterebilirsiniz ama siz orayı zaten çok kötü şartlarda büyük gayret göstererek bu hale getirdiniz. Yani çalıştınız.

Bu arada parkla ilgili eksiğinizi de söylemeliyim; muhtemelen çok masraflı olur düşüncesiyle iskeleden başlayarak Vona Park Restoranın önüne kadar deniz ile arasındaki dalga kıranları güçlendirmediniz.  İnşallah Karadeniz hırçınlaştığında bu eksiğinizin hesabını sizden sormaz. Belki bilmiyorsunuzdur, Karadeniz kükrediğinde dalgalar asfalta kadar geliyor. Daha önce Perşembe Spor Kulübü bunu orada yaşadı. Bir sorun bakalım dalgalardan neler çektiler.

Buradan Büyükşehir Belediye Başkanımıza seslenmek istiyorum; hani seçim öncesi Perşembe’deki konuşmalarınızın öncesinde ve sonrasında boynuma sarılıp, kare kare pozlar verip, “Vona’nın, Perşembe’nin karizmatik gazetecisi… Biz inşallah seninle çok güzel çalışmalar yapacağız” dediğiniz ilçenin yerel gazetecisini bir yıl oldu ne aradınız, ne de sordunuz.

Bu sözüm İl Başkanı Sayın Tomakin’e de, yarasa gibisiniz, ne zaman geldiğinizi, ne zaman gittiğinizi bilen yok. Sorulduğunda aniden gelip, aniden gidiyormuşsunuz. Onlara da sürpriz oluyormuş.

Her neyse sayın bakanım; Perşembe’de durum bu, keşke bunları makamınızda sizinle o verdiğiniz kahve sözünü yerine getirirken konuşsaydık ama siz de randevuları hep geceye veriyormuşsunuz. Bize nasip olmadı. Olsa da zaten gece gelemem, benim özel arabam yok.

Bu yazdıklarım benim bildiklerim. Bu konularla ilgili çevrenizdekiler Perşembe için neler söyler onu bilemem. Bir yıl geride kaldı. Lütfen Perşembe için eliniz çabuk tutun. Perşembe ilçe merkezi hizmete aç! Ben Perşembe’den size çalışmalarınız için şimdiden başarılar dileyebilirim. Şu an yapabileceğim bu, hoşça kalın.

Sözüm yazım arif olana, arif olan anlar.

 

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar