Ordu
DOLAR15.8769
EURO16.8435
ALTIN942.55
O.Rüştü BAŞ

O.Rüştü BAŞ

Mail: [email protected]

reader

TÜİK

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verileri üzerine son bir ay epey güzelleme yapıldı. Bu arada 11 (yazıyla onbir) Bölge Müdürü görevden alındı.

***

Bunlar günün taze haberleri…

Benim çıkış noktam biraz eski olacak.

Ordu TESK Otel’de bir konferansa, çok sayıda akademisyen katıldı. Yüksel Poyraz Çamsan A.Ş. adına söz aldı. TÜİK değerlendirmelerini eleştirdi.

Prof. Dr. X  (adını hatırlayamadım): “Gazete haberlerine bakıp, doğru değerlendirme yapamazsınız. O bir muhabirin ya da bir yazarın değerlendirmesidir… Oysa, benim biraz önce verdiğim rakam, 1000 kişinin çalıştığı bir kurumun değerlendirmesidir. Arkadaşımızın söylediklerine katılmamız mümkün değildir”!

Yüksel Poyraz, geri durur mu, durmadı! Israrını sürdürdü.

Bendeniz tabii Prof. Dr. X’in, TÜİK değerlendirmesi doğru diyenlerdenim.

***

TÜİK’in ekonomide büyüme,  enflasyon, işsizlik, istihdam rakamları son iki yılda çok eleştirildi. Ekonomik kriz var mı, yok mu? Enflasyon dendiği gibi tek haneli rakamlara yaklaştı mı, yoksa tersi mi oldu? Keza, Ekonomiden Sorumlu Bakan Berat Albayrak’ın işsizler ordusundan 2,5 milyon insana yeni iş olanakları 2019 yılında sağlanacaktı, sağlandı mı?

Korona virüs salgını, kaç işçiyi, işinden etti? Çarşı/Pazar gıda fiyatları, elektrik, doğalgaz zamları el mi, cep mi yakıyor?

Muhalif siyasilerin sabah akşam, bulabildikleri ekranda bir görünüp bir kaybolurken “Mutfakta yangın var” sözlerinin kaynağı ne?

Türkiye, her alanda yerli ve milli duruşuyla o kadar çok iş başarırken, refahımızın daha da artacağı yolunda iyi işaretlerin alındığı bir dönemde, kim, kime inanacak?

***

Arkadaşlar!

Son kamuoyu araştırmalarında AKP/MHP oylarında 4 puan bir düşme olmuş, AKP/MHP’nin dışında yapılanları görmeyip eleştiren ne kadar muhalif parti varsa, onların oylarında da 4 puan bir artış görülmüş!.

Bu 2023’te yapılacak olan genel seçim. Biz bir erken seçimde ne olacağını konuşalım.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar