Ordu
DOLAR15.5675
EURO16.2422
ALTIN900.53
Şinasi KARA

Şinasi KARA

Mail: [email protected]

reader

TÜRK TOPLUMU NEDEN GERİ KALDI?

Geri kalmış olmak bize mahsus değil. Tüm İslam Alemi geri kalmış görünüyor. 1,7 milyar İslam Alemi, 125 milyonluk Japonya kadar üretim yapamıyor.

İslam Alemi teknolojide de geri kaldı. Etrafınıza bakınız, insanlığın kullandığı elektrik-otomobil-uçak-tren-telefon-televizyon-bilgisayar....gibi araçların hiç birisini Müslümanlar üretemedi.

Austin-Teksas Üniversitesi toplumların ortalama zeka seviyelerini belirleyen bir araştırma yayınladı. Bu araştırmaya göre Türkler dışında, hiç bir İslam ülkesinin IQ seviyesi 90 lara ulaşmıyor. Sadece Türkler 90 IQ seviyesine sahip. AB ülkeleri ise 100 civarında IQ ye sahipler.

Türklerin IQ sünün, İslam Ülkelerinden 5-10 puan daha yüksek olması, Laik Eğitime bağlanıyor. Ezberci eğitim, IQ seviyesini artırmıyor. İslam ülkeleri ezberci eğitimden kendilerini kurtaramadıkları için, zekaları gelişmiyor. İlginçtir, Koko adlı maymunun zeka seviyesi 85-95 arasında bulunuyor. İslam ülkelerinin büyük çoğunluğu 85 IQ nün altında insanlardan oluşuyor.

İslam ülkelerinin tüketim seviyeleri de düşük. Afganistanda bir dolar ile gününü geçiren insanlar yaşıyor. Bu rakam Bengaldeşte, 50 cente düşüyor. Bir Alman günde 100 dolar harcıyor.

İslam Ülkeleri birbirleri ile de barışık değil. Şiiler ile Sünniler 1400 yıldan beri birbirleri ile savaşıyor. Suudi Arabistan, Yemendeki Müslüman çocukların üzerine bomba atıyor.

Türklerin haklı davasında, Arap ülkeleri Türklerden taraf dahi olmuyor. Aksine Hıristiyanlar ile birlikte hareket ediyor. Birlikten yoksun olmak Müslüman dünyasının kaderi gibi. Kökeni 1400 yıl önceye dayanıyor.

Sonuç olarak; Müslümanlar, öbür dünya için çalışıyor. Bu dünyayı ihmal ediyor. İhmal ettikleri dünya da onları layık oldukları yere koyuyor.

 

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar