VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9331
EURO18.4099
ALTIN1039.3
Sezai KESKİN

Sezai KESKİN

Mail: [email protected]

reader

TÜRKİYE NATO’DAN AYRILMALI

İlk kurulduğundan bugüne kadar NATO (Kuzey Atlantik Anlaşması), gerçekte ABD’nin menfaatlerinin korunması ve silah sanayisine pazar bulunabilmesi için kurulmuş karanlık bir yapıdır.ABD’nin ‘atını oynattığı’ bu teşkilatta diğer ülkeler sadece figüranlık yapmaktadır. NATO tartışmalıdır. Hiçbir zaman ülkemizin yanında durmamıştır. Türkiye’nin savaş halinde bile dandik bir bahaneyle Türkiye’ye yardım etmeyecektir. Milli menfaatlerimiz icabı NATO’dan derhal ayrılmalıyız. Dışında kalmak içinde olmaktan daha yararlı ve güvenlidir. Sözde müttefik NATO, ülkemiz için faydalı olmak bir yana, tehdittir ve tehlikelidir. NATO’nun çok zararını gördük ve düşmanlığını yaşadık.NATO şemsiyesi altında kalalım diye bağımsızlığımızı kaybetmeye razı olamayız.

Suriye ve Irak sınırı boyunca terör örgütlerine, Adalar denizi sınırı boyunca Yunanistan’a cephanelikler oluşturan ABD, bölgedeki silah yığınaklarını ‘barış’ palavrasıyla izah etse de hepimiz biliyoruz ki; o silahların namlusu Türkiye’ye doğrultuldu. Türkiye, gelişim kaydettiği, ekonomik kaynaklarını çeşitlendirdiği ve bölgesinde söz sahibi bulunduğundan beri ABD’nin hedef tahtasında. ABD’nin azılı suç ortağı NATO ise her fırsatta terör örgütlerine yardım ve yataklık yapmakta, Türkiye’nin zayıflaması yönünde her çeşit kirli plan ve hesapların içinde yer almaktadır. Türkiye’nin NATO’dan ayrılmasına toplum hazırdır. Asla problem olmayacağı ve geniş kesimler tarafından destekleneceğine şüphe yoktur. NATO’yu terk, NATO’da büyük travmaya yol açacaktır. Bu hamle NATO’nun sonunu getirebilir veya sonunu yaklaştırabilir. Türkiye’nin Batı’da dostu yoktur, buna karşılık Asya dostlarla doludur.

NATO’da yuvalanan Haçlı dünyasının tüm oyuncuları ülkemize karşı pervasızca saldırıya geçtiler. Yılan NATO’nun Türkiye’ye ‘müttefik’ diye yutturmaya uğraştığı birlik üyeliği, Türkiye’yi ısırmaya yönelik sinsi bir tuzaktır. ‘’Böl, parçala, yönet’ taktiği kıskacıyla Türkiye’yi yaşanmaz bir ülke haline getirmeye çalıştıkları aşikardır. Ortadoğu’da cereyan eden vahim hadiseler ve kan taciri ABD’nin kalleş tutumu, NATO’nun sinsi planları tek hedefin Türkiye olduğunu işaret ediyor. Ülkede kaos, anarşi ortamı, ekonomik istikrarsızlık, komşu ülkelerle ilişkilerin bozulmasına yönelik ayak oyunlarına karşı uyanık bulunmalıyız. Türk yurduna göz koyan bu sömürgeci şer kuvvetlerine, siyasi çıkarlar uğruna zemin hazırlanmamalıdır. Partiler ve siyasiler, birlik ve beraberliği zayıflatacak hal ve hareketlerden, gafil konuşmalardan kaçınmalıdır. Milli ruh olmadan Türkiye’yi, Türk Devletini ve Türk Milletini muzaffer kılamayız. Toplumda birlik-beraberliğin yaşanması, huzur ve barış ortamının tesisi yardımlaşmanın, paylaşmanın yerleşik hale gelmesiyle mümkündür. Aziz milletimiz beraber olmanın herkesi güçlü kılacağını kavramalıdır. Türkiye tektir… Türkiye’yi yaşatan, ilerleten ve yücelten birliğimiz olacaktır. Haçlı sürüsü hazırlık yapıyor. Burası son kale! Bu kaleyi yıkmalarına asla müsaade etmeyeceğiz!

 

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar