Ordu
DOLAR13.8231
EURO15.6178
ALTIN790.63
Sezai KESKİN

Sezai KESKİN

Mail: [email protected]

TÜRKİYE NÜKLEER BOMBA ÜRETMELİ

Dünyanın en büyük nükleer cephaneliği olan ABD'nin nükleer silah sayısı 10,640. Hiroşima ve Nagazaki'ye attığı bombalarla, bir savaşta bu silahları kullanan tek ülke. Savaş başlıklarını daha etkili ve isabetli hale getirmeyi planlıyor.

4,600 nükleer silaha sahip Rusya, ilk atom bombasını 1949'da test etti. 1953'de, ilk hidrojen bombasını patlattı. Nükleer başlıkları ve füze fırlatma sistemlerini yeniliyor. Nükleer silah üretimine 1950'lerde Sovyetler Birliği'nin yardımıyla başlayan Çin'in silah sayısı 1,400. 1964 yılından beri 50'den fazla deneme yaptı.

1950'lerin sonunda ürettiği ilk bombayı 1960'ta deneyen Fransa'da nükleer silah adedi 350.  Şimdiye kadar 250 nükleer test gerçekleştirdi.

İkinci Dünya Savaşının ardından nükleer silah üretimine yönelen İngiltere'nin elinde 225 nükleer silah var. Yüz civarında deneme yaptı.

Ham nükleer malzemesini 1974'den beri aralıksız test eden Hindistan'ın nükleer sayısı 95. 1950'lerin başında başladığı nükleer programın ardından ilk bombayı 1967 yılında üreten İsrail'in nükleer sayısı 200. Dünyayı umursamadan bugüne kadar yüzlerce kez füze denemesi gerçekleştirdi. Çin'in nükleer silah deposu Kuzey Kore'nin, ilk üretimi 1960’lı yıllara dayanmaktadır. Uzun soluklu nükleer koşusunun ilk adımını 1976’da atan Pakistan'ın nükleer savaş başlığı 90.

Üç tarafı denizler ve dört tarafı hainlerle çevrili Türkiye, nükleer silah sahasındaki gelişmelerin içinde olmak için hızla üretime yönelmelidir. Ülkemizin nükleer varlığı, saldırı eylemi düşünen yeminli Türkiye düşmanlarını caydıracaktır.

Batı dünyasının, İslam ülkelerini sömürmek için izlediği en etkili yöntem nükleer gücü ele geçirmektir. Nükleer silahlara sahip bir ülke askeri dengeleri lehine çevirebilmektedir. Binlerce tank, uçak ve milyonlarca askerden müteşekkil orduların yapamadığını bir çift nükleer bomba gerçekleştirebilir. Nükleer silahlanma yarışını ABD başlattı. Yarım asırdır kanlı ellerini  BM ''sabunuyla'' yıkayan İsrail'de yüzlerce füze varken, diğer ülkelere çifte standart uygulanması, tehdit savrulması tam bir arsızlıktır. Vahşi Batı ve İsrail nükleer silahsızlanmaya önce kendilerinden başlamadıkça asla “ikna” edici olamayacaktır.

Tüm bu ''fırıldaklar dönerken'' Türkiye, bölgede artan askeri tehditleri savurmak ve mevcut savunma yöntemlerinin caydırıcılık düzeyini artırabilmek açısından yeni saldırı sistemleri geliştirmelidir. Türkiye, yalnız ülkedir! Hep ayakta durmak zorunda çünkü düşerse tutacak kimse yok. Nihai hedefi Türkiye’yi dilimlere ayırmak olan barbar Batı'yı tanımak ve anlamak zor değildir. Onlarla yaşamak zor! Batı'nın iki yüzünü görmektense, hiç yüzünü görmemeyi tercih ederiz!  Tarihi, askeri, genetik dokusundaki cesur hamleleriyle zihninde ''Dünya İmparatorluğu'' silueti oluşmaya başlayan Türkiye’nin, 'acılar vadisi' Ortadoğu'daki bölgesel gücünü kurgulamak için nükleer bombalara ihtiyaç var.

*

Sonralardan korkanların 'şimdileri' de olmaz.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar