Ordu
DOLAR13.8323
EURO15.6036
ALTIN791.26
Sezai KESKİN

Sezai KESKİN

Mail: [email protected]

TÜRKİYE'Yİ SEVİN

Toplumu ayrıştıran değil, birleştiren politikacılara ihtiyaç vardır. Gaye seçim kazanmak değil insan kazanmak olmalı. Toplumsal huzur ve istikbalimiz için kirli siyaset anlayışı değişmeli. İçte ve dışta önemli ve zor günlerden geçen ülkemizde siyaseti, insanı insana ısındıran ve bir battaniye gibi saran iyilik yarışı belirlemelidir. Hiçbir farklı görüş bizi birbirimizden ayırmamalı. Türkiye'yi yüceltmek, büyütmek hepimizin ülküsü olmalı. Politikacılar milletin iradesi, hakları konularında çözümün parçası olması gerekir. 'Saygı yetmezliği' hastalığına tutulmuş, çay kaşığı gibi ortalığı karıştıran, kin, öfke, nefret dilinden sevgi iklimine göç edemeyenler hangi derde derman bulabilir? Sevgi dili yerleşmedikçe, hangimiz hangimizin kalbine dokunabilir? Sözlerin birliği, kalplerin de birliğine sebep olur. Toplumsal barış ve huzur için ekmekten sonra en fazla birliğe ve dirliğe ihtiyacımız var.

            Modern uluslararası ilişkilerin temel siyaset felsefesinde ''milli çıkar'' kavramı, vazgeçilemeyen küresel bir şifre olarak önemini muhafaza etmektedir. Milli menfaatler, devletin bekası ve milletin refahını sağlamak için ulaşılması ve korunması gereken amaçlar bütünüdür. Kısa vadeli iç siyaset hesaplarıyla birbirine düşmüş bir millet, varlığına kasteden saldırılar karşısında tek vücut olamaz. Türkiye’nin ulusal çıkarları her türlü politik hesabın üzerindedir. Özellikle ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, toplumun etnik ve kültürel yapısına yönelik terör olayları karşısında birlikte tavır ve ortak duruş sergilemeliyiz.

          Batı’nın ötekileştirdiği Türkiye, küresel ticaret ve diplomaside giderek güçlü bir şekilde öne çıkan, sağlıklı temellere dayalı sürdürülebilir bir politik yapı sergilemelidir. Ülkedeki kültürel, ekonomik, siyasi, diplomatik ve askeri yapılanmaya ve işleyişe yön veren devlet aklına

karar alma süreçlerinde desteği esirgememeliyiz. Her fırsatta Türkiye'nin istikrarına ve gelişimine takoz koyan NATO, AB, ABD, İsrail vs. yeminli Türkiye düşmanı çetelerin Anadolu toprağı üzerindeki kirli emellerine 'dur' demek için 'bir' ve 'diri' olmaktan başka çare yoktur.

Her daim hatırda tutmakta birçok fayda var. Su uyusa bile düşman uyumaz!

          Bu yazı, ülkesini sevmek için sebep arayanlara ithaf edilmiştir. Ülke olarak çetin bir dönemden geçtiğimiz doğru. Ekonomik zorluklar, belirsizlikler... Fakat ne olursa olsun bu kutlu vatanı sevmek için sayısız sebep var. Mehtabı hoş, güneşi hoş, çiçeği hoş Türkiye'yi sevin. Devletini ve Bayrağını da. En önemlisi İnsanını sevin...

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar