Ordu
DOLAR19.1773
EURO20.9634
ALTIN1222.1
Mehmet ŞEKEROĞLU

Mehmet ŞEKEROĞLU

Mail: [email protected]

ÜÇ TARZI DEVŞİRME

(Osmanlı; FETÖ; Klaus Schwab)

Geçen haftaki yazımda, Dünya Ticaret Örgütü Başkanı Klaus Schwab’ın kurduğu Young Global Leader bünyesinde dünyayı yönetmek üzere yetiştirilen „devşirme“lerden söz etmiş, sizlere, „Bunların kimler olduğunu internete girip bakabilirsiniz“ demiştim. Bu yazımda yapmak istediğim şey, Osmanlı’daki, FETÖ’deki ve Klaus Schwab’ın Dünya Ekonomi Forumu'ndaki (WEF) devşirme olgularına biraz daha yakından göz atmaktır.

Önce, kısa bir teorik giriş: Devşirilen ve böylece kukla haline getirilen kişi, kendini devşirenlerin planları ve istekleri doğrultusunda içinden çıktığı topluma/ millete veya dinsel gruba karşı da acımasızca ihanet eder. Bunu yaparken de bir „görev“/ „hizmet“ ifa etmenin vicdani rahatlığı içindedir. (Bu olguyu, „mankurt“luğa veya Pavlow’un „şartlı refleks“ine benzetebiliriz; tabii bunlarını üzerinde daha fazla durmak, yazının çerçevesine sığmaz). Benlikle bütünleşmiş bir ideoloji haline gelen „körleşme“dir burada sözkonusu olan.

Gelelim „Üç Tarzı Devşirme“ye:

  1. Osmanlı, en güçlü döneminde özellikle Balkanlardaki Hıristiyan çocuklarını devşirerek, onlardan Yeniçeri adı verilen korkunç bir savaş makinası oluşturmuştu.

Hıristiyan ailelerden küçük yaşlarda devşirilen çocuklar, önce Türk/ Müslüman ailelerde eğitilmişler, orada asimilasyonları tamamlanınca da askeri eğitime tabi tutulmuşlardır. Bunlar sonuçta, gerektiğinde kendi kökenlerinden olan insanlara/ milletlere de acımasız bir „canlı silah“ olarak kullanılmışlardır.

  1. FETÖ’nün, ABD güdümlü bir „paralel devlet örgütü“ olarak yaptığı, yapmak istediği şey, devşirme yöntemiyle devleti tamamen ele geçirmekti. Saymakla bitmez: „Hizmet Hareketi“; „Işık Süvarileri“; „Işık Evleri“; „Altın Nesil“; „Abla-Ağabey“; FEM Dersaneleri“; Güven Dersaneleri Birliği“ vs…

Fetullahçılar okullar, dershaneler ve evlerde kalan gençleri kazanmak için büyük bir seferberlik başlattı. ‘Ağabey’ denilen ve yapı içerisinde önemli bir misyon yüklediği kişilere bu konuda büyük görev düşüyordu. Bu okullarda yetişenler zamanla devşirilerek örgütün; kısa, orta ve uzun vadeli planları çerçevesinde yönlendirildi. Okutulup mezun edilen mensuplar artık devletin önemli noktalarına gelmeye başladı. Böylece Gülen’e inanan ve ona biat eden bir toplumsal yapı inşa edilme başlanmıştı.“[1]

  1. Üçüncü „tarzı devşirme“ örneğimiz, Klaus Schwab’ın 1971 yılında kurduğu ve o tarihten beri yönettiği Dünya Ekonomik Forumu bünyesindeki devşirme pratiğidir. Bu „örgüt“, devşirmelerini iki kanaldan yapmaktadır. Birincisi, 2005 yılında kurulan „Young Global Leaders“; ikincisi ise 2011’de daha genç yaştakileri devşirme örgütü olarak kurulan „Global Shapers Community“dir. (Türkçesi: Küresel Şekillendiriciler Cemaati).

Young Global Leaders‘indevşirmeleri, ya yakın geçmişte liderlik yapmışlardır veya bugün de birçok ülkede liderdirler veya önemli siyasi konumundadırlar. Bunlardan bazılarını sayarsak: Angela Merkel; Nikolay Sarkozy; Tony Blair; Emmanuel Macron; Wolodymyr Selensk;Wladimir Putin; Cem Özdemir; Annalena Baerbock vs. vs… Kısacası, bu „kapalı cemaat“, FBI şefinden; medya, ilaç, silah… endüstrisinin temsilcilerine kadar dünyayı yönetecekleri/ yönetenleri yetirtirmiştir/ yetiştirmektedir.

Global Shapers Community de, şu anda, dünya çapında; siyasetten sanata, bürokrasiden spora… varan geniş bir toplumsal yelpazeden seçilen 10-12 bin kişiyi, dünyayı şekillendirici olarak „şekillendirmekte“dir . Klaus Schwab’ın bu „Cemaat“inde sadece 20-30 yaşları arasında olan elemanlar devşirilmektedir. Örgüt, amacını (mealen çevirirsek) şu yalanlarla açıklamaya çalışmaktadır:

„Cemaatimiz, tek tek ülkelerdeki ve dünya çapındaki sorunları tartıştığı masalarda, (katılımcıların) eşit üyeler olarak yer almalarını ve yerel ve küresel sorunları etkin inisiyatif alarak çözmelelerini istemektedir.“ 

Oltanın ucundaki „yem“i yutarsak, tabii!

***                     

KÖR NOKTA KÖŞESİ:

  1. FETÖ’ye siyasi operasyon yapamayan AKP, bu gidişle kafasına daha çok ayakkabı yiyecektir! AKP aynı „örgüt“e ekonomik operasyon yapamadığı için de Türkiye‘nin başına çok daha büyük enflasyon taşları düşebülü!
  2. Soru: Klaus Schwab’la (75) Sedat Peker’in (54) ortak noktası nedir?

Cevap: a) İkisi de, 40 yaşını geçmiş olanları „devlet“ine almıyor! b) İkisi de (en DİP anlamıyla) ÇETE yöneticisidir! Biri „Üst Çete“, öteki „Alt Çete!“

„Alt yapı, üst yapıyı belirler!“ diyen Karl Marx’ın hatrı kalmasın da, tüm dünyada Üst Çete, Alt Çete’yi belirlemektedir!

 

 

 

 

 

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar