Ordu
DOLAR19.054
EURO20.5095
ALTIN1211.9
Sümer Alkan

Sümer Alkan

Mail: [email protected]

UÇAK YOLCULUĞU

Bir süre önce "Birlikte varız projesi" kapsamında savunuculuk konulu eğitim için Ankara 'ya gitmemiz gerekti. Avrupa Birliği ve Belediyeler Birliği tarafından yürütülen bu projenin eğitim faaliyeti çok yararlı oldu. Türkiye’nin her yerinden gelen  sivil toplum örgütlerinin katıldığı toplantı sonrası, evlerimize döndük.

 Ulaşım işi proje yetkilileri tarafından ayarlanmıştı. Bizler Ordu /Giresun Havaalanına yönlendirilmiştik. Gidiş geliş rahat oldu. Oldu olmasına da, gelelim şu ulaşım saatlerine… 

Yaşamımızı oldukça kolaylaştıran Ordu-Giresun Havaalanının varlığı hepimizi sevindirmektedir. Ancak havayolu şirketlerinin ilimize düzenledikleri uçuş saatlerinin yanlış uygulandığını bizzat yaşayarak deneyimlemiş olduk. Giderken sabah saat 05.00’de uçağa bindik. Uçağa gidebilmek için gece 3.00’de evden çıkmak zorundaydık. 

Dönüşte 23.55’de olan uçuşumuz için gündüz 14.00’de biten işimiz sonrası geceyi beklemek zorunda kaldık. Ayrıca gecenin yarısı binip geldiğimiz Ordu'da eve ulaşmamız  saat 02.30’u buldu. Bu uzun günlerde yolculuk saatlerinin bu kadar geç saatlerde olmasının mantığını çözemedim.

Bunun bir açıklaması vardır umarım. Yetkilileri bu konuda yolcuların yaşamlarını dikkate alarak düzenleme yapmaları konusunda duyarlı olmaya davet ediyorum...

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar