VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9331
EURO18.4099
ALTIN1039.3
Metin Topçu

Metin Topçu

Mail: [email protected]

reader

ÜCRETLERİ TEVATIR ETMEK

Yaklaşık iki aydır temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp önümüze konulan ücret meselesi o kadar çok tekrar edildi ki tencerenin dibi yandı.

Hemen hemen her saat başında TRT haberlerde sürekli gündem yapılan çalışan ve emeklilerin yaşanan yüksek enflasyon karşısında ezilmemesi için ücretlerin yeniden yapılandırılması can sıktı artık.

Sürekli yapılan bu tekrarlar tevatür düzeyinin de ötesine geçti. Çalışanlar ve emeklilerin maaşlarına yapılacak zamlar aylar evvelinden dolaşıma sokulduğundan elinde satır bekleyen aracı kurumlar ve onların ağa babaları “sel gibi geliyor” algıladıkları zorunlu zamları daha doğmadan yok etme hazırlığına girişiyorlar.

Mayıs enflasyonu açıklanmadan başlatılan kıyamet ücretler belirlenmeden uçup gitti elimizden

Geriye yanan tencerenin dumanı kaldı.

Toz duman arasında 3600 ek gösterge meselesinden doğru dürüst  kimlerin yararlanacağını öğrenemedik.

Oysa azımsanmayacak zamlar yapıldı çalışanlara ve emeklilere. Beş milyon kişiyi ilgilendiren 3600 gösterge uygulamasının kokusunu alamadan tencere uçtu gitti elimizden.

Hem hükümete yazık, hem de daha çok çalışan ve emeklilere yazık.

Dile dolanan ücretler zam gerçekleşmeden uçup gitti elimizden.

Nebatı bakan mal ve hizmetlerde gelecekte düşüşten bahsediyor bu kayıplar karşısında. Çaresiz bir şekilde pozisyon alıyor. Temcit pilavına su katıp karıştırıyor arada bir ama yangın devam ediyor. Müdahale halen yok. Acımasız serbest piyasa kuralları alt gelir guruplarını bitirdi, orta kuşağı da açlık sınırına getirdi.

Dün, iyi bir durumda emekli, maaşı alan ben o sınırda mücadele etmeye başladım. Moralım çok bozuk.

Ne oldu bu ülkeye?

Evet Pandemi, evet Savaş! Ülkemizin yedi cephede boğuşmaları. Mavi vatan, Libya, Karabağ. Suriye’de açılan cepheler, mücadeleler. Başımıza örülen çoraplar. Hepsi çok önemli ve hayatı gelişmeler. Dünya enflasyonla boğuşuyor. Fiyat artışlarını unutmuş ülkeler ne yapacaklarını şaşırmış haldeler.

Olağanüstü gelişmeler karşısında bizim etkilenmeden sıyrılmamız mümkün değil. Değil ama kontrolün elden kaçması zalimlerin iştahını kabartıyor!

Devlet bu noktada lazım zaten!

Acımasız davranan karteller, patronlar hizaya getirilmeli. Hem de zaman kaybetmeden!

Yoksa kaybeden sadece halkımız olmayacaktır.

Baki selam ve dua ile….

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar