VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9377
EURO18.4224
ALTIN1038.8
Hamza ALP

Hamza ALP

Mail: [email protected]

reader

Ünye çamlığı

Adı Ünye ile özdeşleşen çamlığımız, akil adamlarla daha önce Büyükşehir ve küçük şehir ile birlikte bir toplantı yapmışlar, ikinci toplantıyı biraz daha genişletilmiş. Öncelikle şunu belirteyim sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler yapacağı projeleri önce orada tartışıyor, bu daha önce gördüğümüz bir durum değildi. ‘Biz Büyükşehiriz ne dersek o’ deniyordu. Örnekler çok saymayalım en son Ünye iskelesi mesela.

Neyse konumuza geri dönelim yapılan Ünye çamlık toplantısına Büyükşehir bence hiç çalışmamış. Çok basit bir çalışma, ama orada oturan sivil toplumun önde gelenlerinin çoğu hep olumlu dedi. Bence bu projeyi Atatürk Mahallesi muhtarlığı da çizerdi. En önemlisi ne biliyor musunuz daha önce bir toplantı yapıyorsunuz mesela mezarlık konusu var bu projede o yok ancak buna itiraz etmiyorsunuz. Kimden, neden korkuyorsunuz.

Orası konuşma yeri. Orası birbirimize ‘mükemmelsiniz ne kadar güzel çizmişsin’ demek yerine daha çok eksikliklerin konuşulduğu yer olmalı idi. Anladığım şu oldu bu toplantıda; Büyükşehir bir proje yapmış ‘aman kaçırmayalım nasılsa ağaç da kesilmeyecek bir de sivrilmeyeyim yoksa Büyükşehir belediyesinde iş yapamam’ düşüncesi hasıl.

Orada en güzel konuşmayı Orhun Güven abim yaptı. Hadi bırakın projeyi onu hayata geçirelim. Gücümüz yetiyor mu görelim. Biz toplantılar yapıyor güzel konular işliyoruz ancak gerçek hayatta maalesef hayata geçmiyor. Hep orada kalıyor artık icraat zamanı ilk kazmayı da yılbaşında vuralım ki toplantının maksadı yerine gelsin.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar