Ordu
DOLAR13.6669
EURO15.5196
ALTIN784.71
Sezai KESKİN

Sezai KESKİN

Mail: [email protected]

VALİYİ RAHAT BIRAKIN!

Valiye ziyaretçi akını amansızca devam ediyor. Neredeyse şehrin tamamı, işini gücünü bırakıp belediyeye akın ediyor. Elini kolunu sallayan, yanına da on kişi takarak soluğu Valilik binasında alıyor. Bu ziyaretler vali beyin çalışmasına ve boşa vakit harcamasına neden oluyor. Vali bey elbette ''gelmeyin'' demez, fakat el insaf,  siz de anlayışlı olun ey ahali! Ne kadar dernek, vakıf, kurum ve kişi varsa, cümlesi vali beye 'şirin' gözükmek için telefonla adam toplayıp valiliğin yolunu tutuyor. Genelde kışları kahvelerde, yazları ise gölge ağaç diplerinde gölgeleyenler bile fırsatı kaçırmıyor.

            Böyle olmaz ki. 'Çiçeği burnunda' valiyi rahatsız etmeyin! Bir türlü ardı arkası kesilmeyen bu bıktırıcı ziyaretlerin artık bitmesi gerekiyor. Ordu'nun 'dağ' gibi önemli problemleri dururken biran önce kolları sıvayıp işe koyulması gereken valiyi oyalamayın!                                                                                         

Ordu 'kan kaybediyor'. Ordu zaman kaybediyor. Sorunlar diz boyu. Bırakın da hizmet için görevlendirilen valinin icraatlarını görme fırsatı ve imkanını seyredelim. Bırakın da valinin Türkiye'nin en geri kalmış illerinden Ordu'da ne yapacaklarını, kentin yığılan sorunlarıyla nasıl mücadele edeceğini takip edelim. Mühim olan makam kapısının değil gönül kapısının açık olmasıdır. Bir vali gittiği yaylada bağdaş kurup çimenlerin üzerine oturuyorsa o vali, bir halk adamıdır. Yeni valinin mütevazi kişiliğinin Ordulunun gönlünde kısa zamanda yer edeceğine şüphe yok.

            Göreve gelen valiyi tebrik etmek elbette herkesin hakkı. Lakin bu işlemler uzun ziyaret zincirine döndürülmese olmaz mı? Alakası olan da olmayan da oraya gidiyor. Ziyaretçi trafiği  sonlandırılmazsa çalışma için zaman yetmeyecek!  Ordu'nun bekleme lüksü yok. Sayın valiye 'hoş geldin' ziyaretine gidemeyenler, 'sonra giderim' diyenler, 'yoğun olur' diye ince düşünenler yazılı mesaj göndermek suretiyle tebrik dileklerini iletebilirler. Diğer alternatif çözüm ise belirlenen bir yerde herkes aynı gün ve saatte toplanıp tek tek selamlaşabilir.

*

Bizden söylemesi!

 

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar