VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9331
EURO18.4099
ALTIN1039.3
Hüseyin Ağaoğlu

Hüseyin Ağaoğlu

Mail: [email protected]

reader

VATAN HAİNİ..!

Bir söz vardır huylu huyunu ancak teneşirde bırakır!
Huy; insanın yaradılış ve ruhsal özelliklerinin, kendine özgülüklerinin tümüdür.
İçgüdü durumunu almış, vazgeçilemeyecek alışkanlıklarıdır.
Allah her şeyin hayırlısını versin...
Huysuzluk; önce karaktere sirayet eder, sonra kendine has olan o duruşunu bozar ve o kişiyi karaktersiz yapar.
Sağlam karakter ise ruhen ve fiziken güven sağlayan bir duruşu ortaya koyar.
Normal bir insanda olumlu yönde olgunlaşması gereken bütün bu ruhsal durumlar eğer ki ruh yaşına oturmamışsa nefsi terbiye etmek onu zapt etmek mümkün olmaz.
Sonuç olarak bütün bu olumlu ya da olumsuz tavırlar bir insanın şahsiyetinin niteliğini ortaya çıkarır.
Bir kaç gündür bir şahsiyetten bahsediliyor, hainliği milli eğitim bakanlığının da resmi tarih kayıtlarında tescilli olan bir şahsiyet bu;
Adı: Mustafa Sabri. (Damat Ferit Hükümetinin şeyhülislamı)
Milli Eğitim Bakanlığı’nın onayıyla adı Tokat’ta bir İmam Hatip Lisesine verildi.
Allah’tan bu ülkede vatan hainlerini iyi bilen, tanıyan, uyanık vatanseverler var da Milli Eğitim Bakanlığı’nın sehven, yani yanlışlıkla olduğunu açıkladığı büyük hatasını bu sayede düzeltilmiş oldu.
Eğer ki biz bu ülke vatandaşı olarak sehven yapıldığı söylenen bu hatanın sebebinin sorumlularının bulunması adına ilgili bakanlık tarafından soruşturma açılıp açılmadığına bakmadan, bu hatayı yapan kişilerin bulunup cezalandırılıp cezalandırılmadığını sorgulamadan bu yanlışın kuru kuru sehven yapıldığına inanmak aklımızla dalga geçilmesine müsaade etmektir.
Daha sonrasında da Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın sosyal medya üzerinden tweet atarak konuyla ilgili yorumda bulundu. Bu vatan haininin okula verilen isminin değiştirilmesine karşı çıktı: “Şeyhülislam Mustafa Sabri Efendi sadece Tokat'ın değil bu milletin, ümmetin bir değeridir” dedi. Atatürk ve milli mücadele düşmanı bu haine sahip çıktı.
Şimdi merak ediyorum, bu sendika başkanı hakkında savcılar vatan hainini övmekten suç duyurusunda bulunarak bir soruşturma başlattılar mı?
Haini övmekte, sehven suç olmaktan çıkarıldı mı yoksa!
Çıkarıldıysa eğer;
Adalet Bakanlığı’nın da kanunda bu sehven yapılan değişiklikten haberi yok mu?
Bu hainin gündemi işgal etmesi, bir asır sonra ilgi odağı olması sehven de olsa adının bir okula verilmesi normal mi?
Bir asır önce ki; milli mücadele düşmanı bu vatan haini!
Dünkü; bebek katili terörist ele başı bölücü vatan haini!
Bugünkü; Fetö terör örgütünün baş imamı darbeci vatan haini!
Hain her dönemde haindir. Hainlik bir asır önce yapılmış da olsa bu vatan toprağında, bu ülkenin kimliği altında yaşayan hiç kimse vatan hainini cesaretle, cüretkârca ve küstahça övmesi onu methetmesi geçiştirile bilir bir durum olamaz! Kanunen bu durum suç değil midir? Her şey bir tarafa,  vicdanen bunu kabullenmek mümkün müdür?
Önüne gelenin, bizi biz yapan değerlerimize sürekli saldırmaları o değerlerimize karşı olan hainleri kahramanmış gibi ifadelerle yad etmeleri kabul edilebilir mi?
Kaldı ki, sehven hata yapılan konuda ismi geçen kişi vatana ihanet eden milli mücadele karşıtı ve Atatürk hakkında ölüm fetvası vermiş, Atatürk düşmanı İngiliz cemiyetleri üyesi bir haindir. Milli mücadele başarıya ulaşınca da Yunanistan’ kaçmış, bir kaçak ve bir alçaktır...
Devamında da bu milli mücadeleye olan karşıtlığını sürdürmüş yeni kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devleti aleyhine onun düşmanlarıyla işbirliği içinde çalışmış olan bir hainin isminin okula verilmesi sehven değil şeklen bile mümkün olamaz ama oldu ne yazık ki! Sehven diyerek konu yine geçiştirildi.
Bu ülkenin ekmeğini yiyip, suyunu içen, Cumhuriyetin kazandırdığı eşit imkanlar sayesinde makam sahibi olanların, Cumhuriyet düşmanlarına sempati duyar açıklamalar yaparak o hainleri savunanlar!
Savundukları hainlerin o kaçtıkları ülkelerde yaşamalıdırlar.
Bu konuda size mani olanda yok,
Bu ülkede sizi zorla tutan da...

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar