Ordu
DOLAR15.8769
EURO16.8435
ALTIN942.55
Yalçın Şimşek

Yalçın Şimşek

Mail: [email protected]

reader

... ve Demir Ali için mutlu son

Müjdeli haberi bir iki saat önce almıştım, ama Zeki Özel arayınca bir kez daha yaşadım o sevinci.

“Demir Ali’nin kampanyasında mutlu sona ulaştık. Gereken paranın tamamı toplandı,” dedi Zeki Özel. Daha önceden haberim olduğunu söylesem de, derin bir iç çekmekten alamadım kendimi.

Birden Ordu Olay’ın Demir Ali için çıkacak ve bir kampanyaya dönüşecek sayısını hazırladığımız o gün geldi aklıma. Zeki, Mustafa, Şenol, Yasin ve Kaan hep birlikte gazeteye odaklanmıştık.

Demir Ali’nin hangi fotoğrafını kullanırsak, hangi manşeti atarsak daha etkili olur, diye saatlerce tartışıp durmuştuk.

Şenol, sayfayı yaparken Zeki bir yandan 21 bin baskı için Trabzon’daki matbaayla görüşüyor, bir yandan da yardım yapabilecek olanların listesini çıkarıyordu. Hatta daha fazla farkındalık yaratmak amacıyla gazetenin tüm evlere girmesi için Milli Eğitim Müdürlüğü ile de görüşmüştü.

Ordu’da bir ilk gerçekleşti ve o gün hazırlanan gazete tam 21 bin adet basıldı. Sanırım bu Ordu tarihinde bir ilkti. Demir Ali için toplanan yardım miktarı da bir ilk olsa gerek...

Sadece Ordu Olay mıydı Demir Ali için bir şeyler yapan? Birçok televizyon ve gazete de haber ve programlarıyla kampanyaya destek verdiler.

Ya gelirlerini kampanyaya bağışlayan lokantalar, kafeler? Ya yeni açılan ve satış gelirini kampanyaya aktaran dükkânlar? Ya tarlasında yetiştirdiği salatalıkları kampanyaya bağışlamak için pazarda satanlar?

Ya maaşını Demir Ali’nin kampanyasına bağışlayanlar? Ya iş insanları, ya belediye başkanları, ya milletvekilleri, ya esnaf, ya elişi yapan kadınlar, ya seyyar satıcılar, ya sokaktaki vatandaş?..

Sadece Ordulular mı, Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanında duyarlı olan herkes karınca kararınca destek olmadı mı Demir Ali’nin kampanyasına? Bu sayede ulaşılmadık mı mutlu sona?

Demir Ali’nin annesi Ezgi Bayraktar, “Ben bir bebeğin hayatını kurtarmak için 10 euro bağışlayabilecek 210 bin insan arıyorum,” diyerek çıkmıştı yola.

O da, eşi İbrahim de doğru dürüst uyku bile uyumadan aylarca çabalayıp durdular, ama sonunda başardılar.

Bir an düşününce, duyarlı insanlar el ele verdiğinde neleri başarabileceğini daha iyi anlıyor insan. O insanlar iyi ki varlar ve bir çocuğu yaşatarak hayata yeni bir güzellik katıyorlar.

 

 

 

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar